آسانسور های غیر ایمن در استان مرکزی پلمپ می شود/ آب آشامیدنی اراک از شرایط مطلوب برخوردار است

آسانسور های غیر ایمن در استان مرکزی پلمپ می شود/ آب آشامیدنی اراک از شرایط مطلوب برخوردار است
خرداد 2, 1402
62 بازدید

مدیرکل استاندارد مرکزی: آسانسور های غیر ایمن در استان مرکزی پلمپ می شود/ آب آشامیدنی اراک از شرایط مطلوب برخوردار است اراک– پایگاه خبری چشم به راه: مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: استان مرکزی تنها استان در سطح کشور است که برای آسانسور برای پلمپ آسانسور های غیر ایمن از دادستان اراک حکم دریافت کرده […]

مدیرکل استاندارد مرکزی:

آسانسور های غیر ایمن در استان مرکزی پلمپ می شود/ آب آشامیدنی اراک از شرایط مطلوب برخوردار است

اراک– پایگاه خبری چشم به راه:
مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: استان مرکزی تنها استان در سطح کشور است که برای آسانسور برای پلمپ آسانسور های غیر ایمن از دادستان اراک حکم دریافت کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم‌براه سید سعید میرنظامی در نشست خبری با رسانه های استان مرکزی ضمن بیان اینکه ۱۶۹ تاییدیه برای آسانسور ساختمان ها و منازل مسکونی استان مرکزی شده است افزود: یکهزار و ۶۶۲ گواهی نیز سال گذشته برای آسانسور های استان صادر و اخطارهای نیز برای برخی از دستگاه های دولتی و غیردولتی صادر و حدود ۹۰ آسانسور هم پلمپ شده است.
وی با اشاره به اینکه ۳۸ آسانسور غیر استاندارد از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان پلمپ شده است؛ اظهار کرد: همچنین در این بازه زمانی ۸۰ فقره اخطار صادر شد که در صورت در یافت نکردن نشان استاندارد نسبت به پلمپ آنها اقدام می‌شود.
مدیرکل استاندارد استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود در مورد شرایط آب آشامیدنی استان خاطرنشان کرد: آب آشامیدنی استان سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس آزمایش های انجام شده آب آشامیدنی استان از کیفیت قابل قبول و از لحاظ میزان نیترات؛ نیکل و بار میکروبی نیز از وضعیت مطلوبی برخوردار و قابل قبول است.
میرنظامی اظهار کرد: بر اساس قانون تنها مرجع اعطای نشان حلال در کشور سازمان استاندارد است و صدور این نشان توسط سایر سازمان‌ها بدون اعتبار است.
وی خاطرنشان کرد: ارایه نشان حلال توسط سازمان استاندارد در استان مرکزی به تمامی واحدهای تحت نظارت اداره‌کل استاندارد این استان اعلام شده و استفاده نشان حلال از سایر سازمان‌ها توسط واحدهای تولیدی به عنوان خطای نشان در کمیسیون ماده ۴۲ با حضور مقامات قضایی بررسی می‌شود.