آغاز عملیات بهسازی و لکه‌گیری هندسی آسفالت محور «زیر آب» محلات

تیر 9, 1401
74 بازدید

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی: آغاز عملیات بهسازی و لکه‌گیری هندسی آسفالت محور «زیر آب» محلات اراک– پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: عملیات بهسازی و لکه گیری هندسی آسفالت در محور «زیر آب» شهرستان محلات آغاز شد. به گزارش پایگاه […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی:

آغاز عملیات بهسازی و لکه‌گیری هندسی آسفالت محور «زیر آب» محلات

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: عملیات بهسازی و لکه گیری هندسی آسفالت در محور «زیر آب» شهرستان محلات آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی، مهرداد جهانی ضمن بیان اینکه اعتبار اجرای این طرح بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تامین شده است، افزود: با توجه به اهمیت محور محلات — دلیجان که از محورهای توریستی و گردشگری استان به شمار می رود، اجرای این طرح پیگیری شد. و در راستای خدمت به مردم بویژه هم استانی ها با پیگیری های مستمر و تامین اعتبار لازم عملیات بهسازی محور «زیر آب» در مسیر دلیجان — محلات در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: عملیات تجهیز کارگاه توسط پیمانکار مربوطه در هفته اول تیرماه انجام و سپس عملیات اجرایی طرح از هفته دوم شروع شد تا موجبات رضایت کاربران جاده‌ای فراهم گردد.

به گفته وی، بر اساس بررسی‌های بعمل آمده و گزارش گشت‌های نظارت حمل و نقل، متأسفانه یکی از مهم‌ترین عامل خرابی رویه راه‌ها عبور کامیون‌های حامل مواد معدنی دارای اضافه تناژ است که علاوه بر خرابی رویه راه موجب خرابی زیرساخت جاده نیز می‌شود که این امر هزینه بسیار زیادی بر دوش راهداری می‌گذارد.

جهانی تصریح کرد: تقویت گشت‌های نظارت حمل و نقل یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که برای جلوگیری از عبور کامیون های دارای اضافه بار با همکاری پلیس راه استان انجام می‌شود و در نتیجه با متخلفین برابر قانون برخورد قانونی لازم صورت می‌پذیرد.

وی راه‌ها را سرمایه‌های ملی عنوان کرد و گفت: تمام تلاش شبانه روزی راهداران در سراسر استان، نگهداری از راه و صیانت از حریم قانونی آن است که امیدواریم با همکاری و هم افزایی سایر سازمانها و نهادهای دولتی بتوانیم در ادامه این مسیر سربلند باشیم.