آماده باش بیمارستان‌های استان مرکزی در روزهای پایانی سال و ایام نوروز

اسفند 20, 1400
358 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبرداد؛ آماده باش بیمارستان‌های استان مرکزی در روزهای پایانی سال و ایام نوروز     اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ از آماد باش بیمارستان‌ها استان مرکزی در روزهای پایانی سال و ایام نوروز خبرداد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ سید محمد […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبرداد؛

آماده باش بیمارستان‌های استان مرکزی در روزهای پایانی سال و ایام نوروز

 

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ از آماد باش بیمارستان‌ها استان مرکزی در روزهای پایانی سال و ایام نوروز خبرداد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان در حاشیه بازدید از بیمارستان های ولیعصر (عج) و خوانساری اراک در جمع خبرنگاران اظهار کرد : کمبودهای احتمالی شناسایی شده و آماده ارائه خدمات به هم استانی های عزیز در روز های آخر سال و ایام نوروز هستیم.

وی افزود: مراکز درمانی استان، به منظور ارائه خدمات درمانی مناسب در چهارشنبه آخر سال و ایام عید نوروز در حالت آماده باش کامل هستند.

جمالیان بیان کرد : در بازدید از بخش های این بیمارستان ها به خصوص بخش اورژانس که جز اصلی ترین و پرکارترین بیمارستان های استان و اراک هستند، کمبودهای این مراکز چه از نظر تجهیزات و چه نیروی انسانی شناسایی و برای ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات درمانی، مرتفع خواهند شد.

وی تصریح کرد: با توجه به رسیدن به ایام عید نوروز و چهارشنبه و عید نیمه شعبان، پیش بینی می کنیم حجم سفرها و به طبع اتفاقات و حوادثی به خصوص سوانح ترافیکی و تصادفات نسبت به سالهای گذشته افزایش داشته باشد.

جمالیان خاطر نشان کرد: از مردم عزیز خواهش می کنیم، اگر قصد سفر دارند حتما نکات ایمنی به ویژه موارد مربوط به رانندگی (استراحت راننده هر دو ساعت یکبار و…) را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: متاسفانه بیش از ۵۰درصد مرگ و میر کودکان ۱تا ۵۹ماهه در استان تصادفات رانندگی است.

وی یادآور شد: خانواده ها هنگام سفر با خودرو سرعت مطمعنه را رعایت و حتما از کمربند ایمنی استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت؛ فرزندان زیر ۱۲سال به هیچ وجه نباید در صندلی جلوی خودرو بنشینند چراکه بسیار خطرناک است.

جمالیان افزود: هم استانی های گرامی با رعایت نکات ایمنی و اصولی هم سفری ایمن و خاطره انگیز خواهند داشت و هم در کاهش فشار کاری کادر درمان کمک زیادی خواهند نمود.

وی گفت: در چهارشنبه آخر سال خانواده نیز می توانند نقش مهم و تاثیر گذاری داشته باشند

جمالیان افزود: تا کنون۵ مورد فوت و بیش از هزار مورد مصدومیت ناشی از حوادث مربوط به این روز در کشور به ثبت رسیده است .

جمالیان گفت: در استان مرکزی نیز تا کنون که هنوز با این روز فاصله زیادی داریم،۴مورد قطع عضو به ثبت رسیده است.

وی تاکید کرد: مواد آتش زا و محترقه را بایستی از دسترس فرزندان دور نگه داشت تا اتفاق بدی برای آنان رخ ندهد.

جمالیان در پایان با اشاره به فشار کاری زیادی کادر بهداشت و درمان بعد از شیوع کرونا گفت: خوشبختانه پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی علی رغم مشکلات فراوان و خستگی ناشی از کار زیاد،همچنان و به صورت جهادی در حال ارایه خدمت به همنوعان خود هستند و موانع پیش رو خللی در خدمتگزاری آنان ایجاد نکرده اما مردم نیز بایستی به خدمتگزاران خود در حوزه ی سلامت اهمیت دهند و آنان را در این امر یاری کنند.