آماده باش بیمارستان های استان مرکزی برای موج ششم کرونا/۱۱مادرباردار و ۱۷ اطفال ونوزاد در بیمارستان ها بستری هستند

بهمن 11, 1400
447 بازدید

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد؛ آماده باش بیمارستان های استان مرکزی برای موج ششم کرونا/۱۱مادرباردار و ۱۷ اطفال ونوزاد در بیمارستان ها بستری هستند   اراک– رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک ازآماد باش بیمارستان‌ها استان مرکزی برای موج ششم کرونا خبرداد و گفت: تمام مراکز درمانی استان مرکزی، به منظور عملکرد بهتر به […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد؛

آماده باش بیمارستان های استان مرکزی برای موج ششم کرونا/۱۱مادرباردار و ۱۷ اطفال ونوزاد در بیمارستان ها بستری هستند

 

اراک– رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک ازآماد باش بیمارستان‌ها استان مرکزی برای موج ششم کرونا خبرداد و گفت: تمام مراکز درمانی استان مرکزی، به منظور عملکرد بهتر به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش‌ خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ سید محمد جمالیان بیان کرد: چنین سرعتی در تغییر رنگ بندی شهرستان های استان در پیک های گذشته نداشتیم که شهرستان اراک در کمتر از ۷۲ ساعت به رنگ قرمز و شهرستان های ساوه، محلات و دلیجان به رنگ نارنجی و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه مطمئناًطی ۴۸ تا ۷۲ ساعت آتی شاهد تغییر رنگ بندی مجدد شهرستان های استان و غالب شدن رنگ قرمز در سطح استان خواهیم بود، افزود: اگر از امروز مراقبت و توجه به نکات بهداشتی آغاز شود نتیجه آن را ۲ الی ۳ هفته آینده خواهیم دید و این رقم از آمار مبتلایانِ حال حاضر، نتیجه عادی انگاری و سهل انگاری ۲ الی ۳ هفته اخیر است.

وی تاکید کرد: اُمیکرون به صورت طوفانی در حال درگیر کردن افراد جامعه است به طوریکه تنها در روز گذشته و در یک روز، بیش از ۳۵۰ نفر به کلینیک تنفسی مراجعه کرده اند که آمار بسیار بالایی است.

جمالیان در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱ مادر باردار و ۱۷ اطفال و نوزاد در بیمارستان ها بستری هستند که نشان دهنده درگیری تمام طیف ها و سنین مختلف به خصوص کودکان در موج ششم است.