آژیر خطر موج ششم افسارگسیخته کرونا در استان مرکزی گوش خراش شد

بهمن 14, 1400
357 بازدید

آژیر خطر موج ششم افسارگسیخته کرونا در استان مرکزی گوش خراش شد   اراک– افزایش سریع شهرستانهای قرمز کرونا در پی افزایش پر شتاب مبتلایان کرونایی آژیر گوش خراش را به همراه دارد. به گزارش‌ خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک […]

آژیر خطر موج ششم افسارگسیخته کرونا در استان مرکزی گوش خراش شد

 

اراک– افزایش سریع شهرستانهای قرمز کرونا در پی افزایش پر شتاب مبتلایان کرونایی آژیر گوش خراش را به همراه دارد.

به گزارش‌ خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با افزایش سریع شهرستانهای قرمز در رنگ بندی کرونا خطر فراگیری این ویروس بیشتر احساس میشود و ۷ شهرستان استان مرکزی در وضعیت قرمز و ۴ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.
سید محمد جمالیان ضمن اعلام آژیر خطر در موج ششم بیان کرد: براساس نقشه جدید رنگ‌بندی کرونا که از سوی اپلیکیشن ماسک منتشر شده است،  شهرستان های تفرش، خمین، خنداب و شازند از وضعیت نارنجی به قرمز و شهرستان های زرندیه و آشتیان از وضعیت زرد به نارنجی تغییر رنگ دادند که این افزایش تصاعدی مبتلایان و سرعت تغییر رنگ بندی های شهرستان ها به سمت قرمز کرونایی، وضعیت نگران کننده ای است.

وی ادامه داد: بر اساس جدیدترین رنگ بندی کرونایی، فقط شهرستان کمیجان در وضعیت زرد قرار دارد و ۴ شهرستان آشتیان، فراهان، زرندیه و محلات در وضعیت نارنجی و ۷ شهرستان اراک، ساوه، دلیجان، تفرش، خمین، شازند و خنداب در وضعیت قرمز کرونایی و خیلی پرخطر هستند.

متولی سلامت استان مرکزی با اشاره به خطر اُمیکرون، بر ضرورت سرعت گرفتن دُز سوم واکسن کرونا تاکید کرد و گفت: دُز سوم نقش تکمیل کننده را دارد و احتمال ابتلا به بیماری را کاهش می‌دهد و اگر هم ابتلایی اتفاق افتاد، بی شک عوارض بیماری بسیار کمتر خواهد بود و تزریق سه دُز از هر نوع واکسنی می‌تواند تأثیر بسیار مهمی در پیشگیری از ابتلا به بیماری و پیشگیری از شدت بیماری داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان تاکید کرد: اگر عادی انگاری و واکسن گریزی برخی افراد ادامه یافته و مردم بی‌توجه به پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها باشند، به‌طور قطع، شاهد آمار بالای مبتلایان در روزهای آخر سال و بویژه شب عید خواهیم بود، عیدی که ممکن است با افزایش تلفات، مواجه شود لذا بیایید با رعایت حداکثری نکات بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون در صیانت از جان خود و اطرافیان خود ایفای نقش کنیم.