آیین افتتاحیه کارگاه ساخت نیم ضریح دوم سرداب مقدس امام زمان(عج) در اراک

مرداد 21, 1401
131 بازدید

آیین افتتاحیه کارگاه ساخت نیم ضریح دوم سرداب مقدس امام زمان(عج) در اراک     اراک–پایگاه خبری چشم براه: آئین افتتاحیه کارگاه ساخت نیم ضریح دوم سرداب مقدس امام زمان(عج) در سامرا با حضور مقامات استانی در حسینیه ساقی کوثر اراک برگزار شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه ؛ جانشین ستاد توسعه و […]

آیین افتتاحیه کارگاه ساخت نیم ضریح دوم سرداب مقدس امام زمان(عج) در اراک

 

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
آئین افتتاحیه کارگاه ساخت نیم ضریح دوم سرداب مقدس امام زمان(عج) در سامرا با حضور مقامات استانی در حسینیه ساقی کوثر اراک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه ؛ جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی، دراین آیین ضمن قدردانی از طراحان ؛ هنرمندان و استاد کاران این پروژه مبارک گفت: سازه چوبی نیم ضریح دوم سرداب مقدس امام زمان(ع) از چوب ساج با ماندگاری ۴۰۰ ساله تهیه شده است.

مظفر صفریان افزود: وزن تقریبی این سازه ۷۵۰ کیلو گرم است و از ۱۴ هنر ایرانی -اسلامی در ساخت آن بهره گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه این سرداب مقدس منتسب به ائمه اطهار(ع) است و قداست خاصی دارد، گفت: این مکان مقدس در ۸۶ در بمب‌گذاری عناصر تکفیری آسیب دید که به همت دلدادگان اهل بیت(ع) مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: افتخار ساخت دو نیم ضریح در قسمت‌های زنانه و مردانه نصیب مردم متدین و ولایتمدار استان مرکزی شده است و نیم ضریح بخش زنانه در سال گذشته پس از ساخت، نصب شده است.

صفریان با بیان اینکه مردم استان مرکزی در امر ساخت و توسعه اعتاب مقدسه پیشگام بوده و هستند خاطرنشان کرد: :در سال جاری ساخت ۹۵ ستون و تامین بخشی از سنگ نمای صحن عقیله بنی هاشم در کربلای معلی نیز توسط مردم استان تامین می‌شود.

وی ادامه داد: در برگزاری آیین عظیم پیاده‌روی اربعین نیز، به استناد ستاد اربعین کشور مواکب استان در خدمات رسانی به زائران در شهرهای کربلای معلی، نجف اشرف، سامرا، کاظمین و مسیرهای منتهی به این شهرهای مقدس و در داخل کشور، پیشتاز هستند.