آیین تجلیل و تکریم فعالان و مروجین فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای در اراک برگزار شد

آیین تجلیل و تکریم فعالان و مروجین فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای در اراک برگزار شد
اسفند 28, 1400
634 بازدید

آیین تجلیل و تکریم فعالان و مروجین فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای در اراک برگزار شد اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس هیأت ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان مرکزی گفت: ورزش زورخانه ای و پهلوانی ریشه در اعتقادات ناب اسلامی دارد و توسعه این ورزش مورد تاکید مقام معظم رهبری است و بر همین […]

آیین تجلیل و تکریم فعالان و مروجین فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای در اراک برگزار شد

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس هیأت ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان مرکزی گفت: ورزش زورخانه ای و پهلوانی ریشه در اعتقادات ناب اسلامی دارد و توسعه این ورزش مورد تاکید مقام معظم رهبری است و بر همین اساس باید نسبت به گسترش و توسعه این ورزش ملی و مذهبی از همه ظرفیت ها بهره برد و مسئولین نیز حمایت کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ تیمور همتی در آیین تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهدای ورزشکار؛ قهرمانان فعالان و مروجین فرهنگ پهلوانی که در زورخانه متقین اراک برگزار شد؛ افزود: گود زورخانه و ورزش باستانی نماد فروتنی و تواضع ورزشکاران است که پهلوان در کنار پرورش جسم و تن روحشان را نیز از ناملایمات ها و صفات رذیله می زداید صیقل می دهد.
وی افزود: از سوی هیأت پهلوانی و زورخانه‌ای استان مرکزی هر سال در مناسبت ها و اعیاد ملی مذهبی برنامه‌های متنوع برگزار می‌کند؛ که طی دو سال گذشته به دلیل وقوع شیوع کرونا برنامه‌ها به طور فشرده و با محدودیت پیگیری شده است.
رئیس هیأت ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: خوشبختانه این ورزش ملی و مذهبی از سوی نوجوانان و جوانان در استان مرکزی با استقبال خوب و چشمگیری روبرو شده است و در رقابت های کشوری نیز حضور فعال دارند و طی سال جاری نوجوانان در رقابت‌ها کشوری موفقیت‌های خوبی کسب کردند؛ که موجب افتخار ورزش استان به ویژه این ورزش است.
گفتنی است در جریان این آیین توسط نونهالان و نوجوانان این رشته ورزشی برنامه های متنوع ورزش رودخانه‌ای اجرا شد.
در پایان از خانواده‌های معزز شهدای ورزشکار؛ قهرمانان فعالان و مروجان فرهنگ پهلوانی از جمله یدالله رحمتعلی پیشکسوت و فعال رسانه‌ای استان مرکزی تجلیل شد.