ابتلای ۲۲ کودک به کرونا در استان مرکزی/ گرایش موج ششم کرونا به سمت کودکان و افراد زیر ۹سال

بهمن 13, 1400
382 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد؛ ابتلای ۲۲ کودک به کرونا در استان مرکزی/ گرایش موج ششم کرونا به سمت کودکان و افراد زیر ۹سال   اراک– رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک؛ از ابتلای ۲۲ کودک به کرونا در ۱۰ روز گذشته در استان مرکزی خبر دادوگفت: خانواده ها به شدت مراقب سلامتی فرزندان […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد؛

ابتلای ۲۲ کودک به کرونا در استان مرکزی/ گرایش موج ششم کرونا به سمت کودکان و افراد زیر ۹سال

 

اراک– رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک؛ از ابتلای ۲۲ کودک به کرونا در ۱۰ روز گذشته در استان مرکزی خبر دادوگفت: خانواده ها به شدت مراقب سلامتی فرزندان خود باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان اظهار کرد: موج ششم کرونا حجم بالایی از ابتلا به کودکان و افراد زیر ۹ سال که واکسنی دریافت نکرده اند را به دنبال دارد به همین خاطر موجی از نگرانی مان از ابتلا کودکان در این موج است.

وی افزود : متاسفانه در ۱۰ روز گذشته بیش از ۹۰ کودک مشکوک به کرونا در بیمارستان امیرکبیر اراک بستری شده اند که از این تعداد ۲۳ نفر جواب آزمایش کرونای آنها مثبت شده است و ۲ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه شده اند.

وی تاکید کرد : زیرساخت های درمان کودکان در اراک و استان، چندان مطلوب نیست و همین امر نگرانی مال را مواجهه با تعداد زیاد مراجعین احتمالی در روزهای شلوغ و اوج موج ششم، دو چندان کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطر نشان کرد : اهمیت توجه به سلامت کودکان با توجه به حضوری بودن مدارس و پایین بودن میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در بین کودکان و دانش آموزان سنین کمتر، دو چندان است و نیاز است والدین به آموزش در این زمینه مبادرت بیشتری و نظارت مدیران و معلمان نیز در محیط مدرسه نظارت بیشتری داشته باشند.

جمالیان گفت : میزان بستری در استان به روزانه حدود ۶۰ نفر و مبتلایان به بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر در روز رسیده که افزایش چشمگیری داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود : تجربه ی دو سال گذشته نشان داده هر زمانیکه ویروس پس از گردش و تغییر شکل به ویروس غالب در جامعه تبدیل شده و تعداد مبتلایان در یک جامعه را افزایش دهد، بد حالی و حتی مرگ و میر را نیز در هفته های بعد افزایش می دهد.