ابزارقانونی برای ساختمان های که بدون رعایت مناسب سازی احداث شده وجود ندارد

ابزارقانونی برای ساختمان های که بدون رعایت مناسب سازی احداث شده وجود ندارد
آذر 15, 1400
253 بازدید

سخنگوی شورای اسلامی اراک: ابزارقانونی برای ساختمان های که بدون رعایت مناسب سازی احداث شده وجود ندارد اراک– سخنگوی شورای اسلامی اراک گفت: نمی توان از ابزارهای قانونی برای معابر و ساختمان های که بدون رعایت مناسب سازی قبلا احداث شده است استفاده کرد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، عباس خسروانی با اشاره […]

سخنگوی شورای اسلامی اراک:
ابزارقانونی برای ساختمان های که بدون رعایت مناسب سازی احداث شده وجود ندارد

اراک– سخنگوی شورای اسلامی اراک گفت: نمی توان از ابزارهای قانونی برای معابر و ساختمان های که بدون رعایت مناسب سازی قبلا احداث شده است استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، عباس خسروانی با اشاره به اینکه اینگونه معابر و ساختمان ها تعدادشان هم در شهراراک زیاد است، اظهار کرد: نمی توان از ابزارهای قانونی برای مناسب سازی آن ها استفاده کرد. مگر آنکه بخواهند خدمات جدیدی مثل تغییر کاربری یا مجوز تراکم از شهرداری دریافت کنند.

وی افزود: اصلاح معابر ساخته شده هم نیازمند زمان و بودجه زیاد است که طی یک برنامه زمانبندی شده این اصلاح معابر را دنبال کنیم.
خسروانی خاطرنشان کرد: بر اساس تبصره ۲ ماده ۲ این قانون، شهرداری‌ها موظفند از صدور پروانه احداث یا پایان کار برای آن تعداد از ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابری که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولین را رعایت نکرده باشند خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین طبق ماده ۴ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، برخی از نهادها از جمله شهرداری ها مکلف هستند، اماکن خود را به نحوی احداث و تجهیز کنند که امکان بهره مندی معلولان از آن ها فراهم شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک گفت: شهرداری باید با مشروط کردن صدور پروانه احداث و بازسازی و پایان کار برای تمامی ساختمان‌ها و اماکن عمومی از جمله مجتمع های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی و آموزشی به رعایت ضوابط مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برای افراد دارای معلولیت، در مورد دسترسی پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری در این زمینه اقدام کند.