اجرای طرح پیمایش ملی «سلامت روان» در استان مرکزی

خرداد 7, 1401
88 بازدید

همزمان با سراسر کشور، اجرای طرح پیمایش ملی «سلامت روان» در استان مرکزی   اراک–پایگاه خبری چشم براه: رییس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک از اجرای طرح پیمایش ملی سلامت روان از ۲۶ اردیبهشت ماه تا ۲۶ تیرماه همزمان با سراسر کشور خبر داد. به گزارش پایگاه خبری […]

همزمان با سراسر کشور،

اجرای طرح پیمایش ملی «سلامت روان» در استان مرکزی

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رییس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک از اجرای طرح پیمایش ملی سلامت روان از ۲۶ اردیبهشت ماه تا ۲۶ تیرماه همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، چگینی گفت: متاسفانه شیوع اختلالات روانپزشکی در جهان و به موازات آن در کشور و همچنین در استان مرکزی رو به افزایش است به طوری که طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت از هر چهار نفر یک نفر به نوعی با اختلالات سلامت  روان و مشکلات مرتبط با آن درگیر است.

وی خاطرنشان کرد: گروه هدف طرح پیمایش ملی سلامت روان افراد ۱۵ تا ۶۴ سال است و هدف اصلی آن مشخص کردن شروع اختلالات روانپزشکی در کشور، میزان بهره مندی از خدمات توسط گروه هدف و میزان هزینه ای که افراد به دلیل ابتلا به اختلالات پرداخت می کنند، می باشد.

وی اظهار کرد: قرار است که سیاستگذاری ها و تصمیم گیری ها، بر اساس اطلاعاتی که از این مطالعه به دست می‌آید، صورت بگیرد.

چگینی افزود: در سطح استان می‌بایست ۲۶ بلوک در شهرستان های اراک، ساوه، خمین، شازند، خنداب، تفرش و کمیجان پرسشگری شود و روش جمع آوری اطلاعات از خانوارهای منتخب با مراجعه حضوری به درب منازل و از طریق مصاحبه چهره به چهره فردی و الکترونیکی انجام خواهد.