اجرای قانون حمایت خانواده از اهداف اصلی قرارگاه جمعیتی استان/ وزارت نیرو موظف به تامین آب آشامیدنی سالم مشترکان است

خرداد 5, 1401
119 بازدید

استاندار مرکزی عنوان کرد: اجرای قانون حمایت خانواده از اهداف اصلی قرارگاه جمعیتی استان/ وزارت نیرو موظف به تامین آب آشامیدنی سالم مشترکان است اراک– پایگاه خبری چشم راه: برای رفع مشکلات روستاهایی که آب آشامیدنی مناسب ندارند در سفر استانی پیشنهاد ایجاد شبکه فاضلاب مطرح خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری چشم براه، استاندار […]

استاندار مرکزی عنوان کرد:

اجرای قانون حمایت خانواده از اهداف اصلی قرارگاه جمعیتی استان/ وزارت نیرو موظف به تامین آب آشامیدنی سالم مشترکان است

اراک– پایگاه خبری چشم راه:
برای رفع مشکلات روستاهایی که آب آشامیدنی مناسب ندارند در سفر استانی پیشنهاد ایجاد شبکه فاضلاب مطرح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، استاندار مرکزی در کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی با بیان مطلب بالا و با اشاره به اینکه تامین فاضلاب روستایی منابع زیاد لازم دارد گفت: وزارت نیرو موظف است آب آشامیدنی سالم برای مشترکان تامین کند.

فرزاد مخلص الائمه خاطرنشان‌کرد: مناطقی که در استان مرکزی آب آشامیدنی سالم ندارند باید شناسایی و اصلاح شبکه آبرسانی در دستور کار متوجه متولیان قرار گیرد.

استاندار مرکزی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه استان مرکزی سومین یا چهارمین استانی است که روند جمعیت آن با شیب تند در حال کاهش است، افزود: اجرای قانون حمایت از خانواده از اهداف اصلی برنامه قرارگاه جمعیت استان است.

وی اضافه کرد: البته باید از مقوله فرهنگ سازی افزایش جمعیت استفاده کرد و خانواده ها را، به داشتن فرزند بیشتر با استفاده از روش‌های حمایتی تشویق و ترغیب کرد و روند کاهش جمعیت در بسیاری از کشورها به یک مسئله مهم تبدیل شده است.

استاندار مرکزی بیان کرد: در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش بینی های خوبی برای افزایش جمعیت در نظر گرفته شده است.