اجرای ۲۵ درصدی طرح‌ تسهیلات توسعه کارگاهی صنایع دستی محلات

مرداد 10, 1401
95 بازدید

رئیس میراث فرهنگی محلات خبر داد، اجرای ۲۵ درصدی طرح‌ تسهیلات توسعه کارگاهی صنایع دستی محلات   اراک –پایگاه خبری چشم براه: رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات گفت: ۲۵ درصد از طرح‌های تسهیلات اشتغال‌زایی صنایع‌دستی که سال گذشته به آن‌ تسهیلات پرداخت شد، اجرایی شده است. به‌گزارش پایگاه خبری چشم براه، به […]

رئیس میراث فرهنگی محلات خبر داد،

اجرای ۲۵ درصدی طرح‌ تسهیلات توسعه کارگاهی صنایع دستی محلات

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات گفت: ۲۵ درصد از طرح‌های تسهیلات اشتغال‌زایی صنایع‌دستی که سال گذشته به آن‌ تسهیلات پرداخت شد، اجرایی شده است.

به‌گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مهدی لعل بار اظهار کرد: ‌روز گذشته با همراهی رییس بانک کارآفرینی امید، از طرح‌هایی که برای ایجاد اشتغال به آن تسهیلات پرداخت شده، بازدید انجام شد. در مجموع طرح ۴۸ نفر از هنرمندان شهرستان برای دریافت تسهیلات ارسال شده که ۱۰ نفر تسهیلات کامل دریافت کردند و سایر طرح‌ها در دست بررسی و معرفی به بانک یا در حال تکمیل پرونده برای دریافت تسهیلات هستند.

وی با اشاره به اینکه حمایت از این طرح‌ها اولویت اول ماست، افزود: این تسهیلات در قالب تبصره ۱۸ قانون برنامه بودجه ۱۴۰۰ به هنرمندان صنایع‌دستی و بسته به رشته هنری و طرح از ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

لعل بار با اشاره به افزایش ۵۰ درصد هنرمندان فعال صنایع دستی افزود: در ۶ ماهه گذشته ۳۰ نفر از هنرمندان شهرستان شناسایی و پس از بررسی، کارت هنرمندی یا پروانه تولید انفرادی دریافت کردند.