اجرای ۵۰۰۰ برنامه در ایام دهه فجر امسال در مرکزی

اجرای ۵۰۰۰ برنامه در ایام دهه فجر امسال در مرکزی
بهمن 11, 1400
151 بازدید

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی خبر داد، اجرای ۵۰۰۰ برنامه در ایام دهه فجر امسال در مرکزی   اراک‌– رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی؛ از اجرای بیش از پنج هزار برنامه در ایام دهه فجر امسال در استان مرکزی خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ حجت الاسلام هادی […]

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی خبر داد،

اجرای ۵۰۰۰ برنامه در ایام دهه فجر امسال در مرکزی

 

اراک‌– رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی؛ از اجرای بیش از پنج هزار برنامه در ایام دهه فجر امسال در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ حجت الاسلام هادی خلیلی در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اجرای تمام برنامه های ایام دهه فجر امسال از ۱۲ تا ۲۲ بهمن با رعایت کامل پروتکل ی بهداشتی انجام می‌شود؛ اظهار کرد: فردا (سه شنبه) در نخستین روز از دهه فجر سال جاری؛ گلباران بیت تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولین استانی و محلی در خمین و حجره طلبگی امام راحل در اراک با حضور اعضای شورای اداری شهرستان اراک انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار دیگر برنامه های تدارک دیده شده؛ برگزاری جشن انقلاب در مساجد سراسر روستاها و شهرهای استان مرکزی و کانون های فرهنگی و هنری از جمله برنامه‌های مهم ستاد دهه مبارک فجر است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطر نشان کرد: تا به این لحظه برنامه شورای هماهنگی کشور در ۲۲ بهمن ماه مبنی بر راهپیمایی حضوری است و اگر بنا به حفظ سلامت مردم و مصوبه ستاد مدیریت کرونا این مهم تغییر کند؛ برنامه های جایگزین اعلام می شود.
وی گفت: محافل انس با قرآن کریم و کرسی‌های تلاوت قرآن کریم، جشنواره‌های قرآنی کودک، نوجوان وخانواده، تجلیل از بانوان نمونه، دیدار با زنان ایثارگر، جشنواره طبخ غذاهای بومی و محلی، اعزام کاروان سلامت و برگزاری گفتمان‌های دینی و اعتقادی با موضوعات دستاوردهای انقلاب و تقویت گفتمان انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌ها است.
وی بیان کرد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، همایش‌های انقلابی، شب شعر وجشنواره‌های مختلف با موضوع افزایش آگاهی و اقناع نسل جوان با ماهیت و دستاوردها وکارکردهای انقلاب اسلامی و سلسله نشست‌های روشنگری، بخش دیگری از برنامه‌های ایام‌الله دهه مبارک فجر استان مرکزی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: نواختن زنگ انقلاب در مدارس و کارخانه‌ها، به صدا درآمدن سوت قطارها و اجرای برنامه‌های مختلف در کارخانه‌ها، صنایع و واحدهای تولیدی، اجرای تئاتر خیابانی و صحنه‌ای و جشنواره فیلم فجر در اراک از ۱۵ تا ۲۲ بهمن‌ماه، بخش دیگری از برنامه‌ها است.

حجت‌الاسلام خلیلی بیان کرد: توجه به ولی نعمتان انقلاب که همواره از تاکیدات مهم رهبر انقلاب اسلامی است، از دیگر برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این استان است که در این راستا سرکشی از خانواده‌های نیازمند، بیماران سرطانی، معلولان و سالمندان، توزیع سبدهای معیشتی، بسته‌های حمایتی، ارائه خدمات رایگان درمانی رایگان پیش‌بینی شده است.

وی عنوان کرد: افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی، گلباران قبور مطهر شهدا، تجدید میثاق با شهدا و تعویض پرچم قبور شهدا در ۱۴ بهمن‌ماه و به صورت همزمان با کشور و اعزام مبلغان دینی به مناطق شهری و روستایی برای تبیین ارزش‌های انقلاب، از دیگر برنامه‌ها است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: در شب سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بانگ الله‌اکبر از تمام مساجد این استان بلند می‌شود و آسمان ۱۲ شهرستان استان نورافشانی می‌شود.