احتمال آغاز موج جدید وجود دارد/ نام موج بعدی کرونا “BA۵” خواهد بود

تیر 19, 1401
132 بازدید

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی مرکزی؛ احتمال آغاز موج جدید وجود دارد/ نام موج بعدی کرونا “BA۵” خواهد بود اراک–پایگاه خبری چشم براه: رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در صورت تداوم ساده انگاری های موجود، احتمال آغاز موج جدید وجود دارد. و نام موج بعدی کرونا «BA5» خواهد بود. به گزارش‌ پایگاه خبری چشم […]

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی مرکزی؛

احتمال آغاز موج جدید وجود دارد/
نام موج بعدی کرونا “BA۵”
خواهد بود

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در صورت تداوم ساده انگاری های موجود، احتمال آغاز موج جدید وجود دارد. و نام موج بعدی کرونا «BA5» خواهد بود.

به گزارش‌ پایگاه خبری چشم براه، سید محمد جمالیان افزود: خوشبختانه پس از عبور چندین موج سهمگین و وحشتناک، مدتی است در کشور و استان شرایط نسبتا خوب و پایداری را سپری می کنیم اما شواهد حاکی است که احتمال آغاز و شروع موج جدید این بیماری با سویه ی جدید در اره است که باید مراقب بود و تمهیدات لازم را اندیشید.

وی اظهار کرد : بر اساس گفته رییس سازمان بهداشت جهانی آمار کرونا در ۱۱۰ کشور دنیا روند افزایشی داشته و موجب رشد ۲۰ درصدی موارد ابتلا و بستری شده است.

وی تصریح کرد: بنا بر تجربه های اخیر در ابتدای موج همواره با افزایش موارد ابتلا مواجه بوده ایم و این زیر شاخه جدید امیکرون هرچند قدرت موج قبلی را ندارد اما باعث افزایش مبتلایان خواهد شد.

جمالیان خاطرنشان کرد : مدت زمان درگیری این زیر سویه جدید امیکرون در کشور یک الی دو ماه به طول می‌انجامد و به تبع هر موجی که شروع می‌شود افزایش مرگ و میر حدود دو الی سه هفته پس از موارد بستری اتفاق خواهد افتاد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین یادآور شد: رعایت پروتکل های بهداشتی با جدیت بیشتر و همچنین تاکید بر استفاده از ماسک بخصوص در اماکن و فضاهای سربسته و همچنین تکمیل واکسیناسیون در حال حاضر تنها راه های مقابله با هر نوع از ویروس است.