احتمال شیوع سوش جدید کرونا دراستان مرکزی وجود دارد

فروردین 6, 1401
250 بازدید

هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ احتمال شیوع سوش جدید کرونا دراستان مرکزی وجود دارد   اراک–پایگاه خبری چشم براه: رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: به دلیل حجم بالای سفر و رفت و آمد در استان، به احتمال زیاد نوع جدید کرونا در استان شیوع پیدا خواهد کرد. به گزارش‌ پایگاه خبری […]

هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛

احتمال شیوع سوش جدید کرونا دراستان مرکزی وجود دارد

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: به دلیل حجم بالای سفر و رفت و آمد در استان، به احتمال زیاد نوع جدید کرونا در استان شیوع پیدا خواهد کرد.

به گزارش‌ پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ سید محمد جمالیان بیان کرد: از ابتدای کاهش موارد ابتلا و با توجه به شروع سال نو و همراه بودن با مسافرت های نوروزی، دیدگاه ما  این بود که باید مراقب دورهمی های نوروزی باشیم تا خدای نکرده پیک دیگری را پس از تعطیلات نوروزی را تجربه نکنیم ولی در حال حاضر نگران روزهای پیش رو هستیم.

وی افزود: یک مورد مشکوک از نوع جدید کرونا در استان های جنوبی کشف شده اما هنوز در استان ما موردی یافت نشده است.

وی اظهار کرد: البته مردم استان پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و فاصله گذاری های اجتماعی در اماکن عمومی بهتر از فصل پایانی سال گذشته شده، اما دید و بازدیدهای مرسوم عید نوروز، میزان رعایت ها را کاهش داده که بسیار خطرناک است.

وی تصریح کرد: لازم است در روزهای باقیمانده از سال جدید اگر قرار است در مراسمات و دورهمی هایی شرکت کنند، ضمن توجه به نکات ایمنی و بازدارنده، حتما به تهویه هوا توجه داشته باشند.