اختصاص دو درصد مجموع اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی به حوزه فرهنگ

اختصاص دو درصد مجموع اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی به حوزه فرهنگ
دی 16, 1400
327 بازدید

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد؛ اختصاص دو درصد مجموع اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی به حوزه فرهنگ اراک– وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرار شده است که ۲ درصد از مجموع اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی به حوزه فرهنگ اختصاص پیدا کند و مطابق با ایین […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد؛

اختصاص دو درصد مجموع اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی به حوزه فرهنگ

اراک– وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرار شده است که ۲ درصد از مجموع اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی به حوزه فرهنگ اختصاص پیدا کند و مطابق با ایین نامه ارشاد به تصویب برسد.

به گزارش‌ خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ محمدمهدی اسماعیلی در بدو ورود به شهر اراک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به سبب پیشینه تاریخی و فرهنگی بسیار بالای استان مرکزی و شهرستان اراک در این استان حضور پیدا کردیم، در قالب سفرهای استانی بنا بر این است که در همه حوزه های فرهنگی و تمدنی کشور حضور مستقیم داشته باشیم و با اهالی فرهنگ و هنر شهرستان ها و استان ها گفت و گو کنیم.

وی بازدید از طرح های فرهنگی و هنری استان مرکزی را از اهداف سفر به استان مرکزی عنوان کرد افزود:انشالله در این سفر هم همین برنامه ها اجرا خواهد شد و امیدواریم این سفر یک مقدمه برای سفر بعدی رییس جمهور به استان باشد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: امید است بتوان در این سفر موضوعات و پروژه های فرهنگی که نیاز به حمایت ویژه دارد را با استاندار جمع بندی کرده و در سفر رییس جمهور جزو طرح های مصوب پیشنهاد دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در کنار کارهای معمولی و ردیف ها و تبصره های معمولی که در سالهای گذشته بوده و با توجه به مشکلاتی که دولت جدید در کل بودجه با آن روبروست، دولت و رییس جمهور کار مهمی را انجام داده و مقرر شده دو درصد از مجموع اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی به حوزه فرهنگ اختصاص پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه پیش یینی می کنیم این اقدام دولت دو مسئله را بوجود آورد گفت: زمینه سازی مدیریت سیاست گذاری واحد در هزینه کرد بودجه های فرهنگی یکی از این موارد است چراکه اغلب دستگاه ها این هزینه ها را انجام می دادند اما اینکار خارج از یک مدیریت متمرکز انجام می شد و دوم اینکه این میزان یک جهشی را در اعتبارات فرهنگی ایجاد می کند که کمک می کند بخشی از عقب ماندگی های سالهای اخیر فرهنگی و هنری از این طریق جبران شود.