اراک شهر آلوده است‌ استاندارد برای رفع آلایندگی ورود کرده / الزام استاندار سازی آسانسورها

مرداد 25, 1401
67 بازدید

مدیرکل استاندارد استان مرکزی: اراک شهر آلوده است‌ استاندارد برای رفع آلایندگی ورود کرده / الزام استاندار سازی آسانسورها اراک –پایگاه خبری چشم براه: اراک به لحاظ کیفیت هوا شهری آلوده است‌. در همین راستا استاندارد به این حوزه وارد شده، و اقدامات ویژه‌ای را پیگیری می‌کند. به گزارش پایگاه خبری چشم براه، مدیرکل استاندارد […]

مدیرکل استاندارد استان مرکزی:

اراک شهر آلوده است‌ استاندارد برای رفع آلایندگی ورود کرده / الزام استاندار سازی آسانسورها

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
اراک به لحاظ کیفیت هوا شهری آلوده است‌. در همین راستا استاندارد به این حوزه وارد شده، و اقدامات ویژه‌ای را پیگیری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، مدیرکل استاندارد استان مرکزی، در نشست با رسانه های استان مرکزی با بیان مطلب بالا گفت: در این راستا پیشنهاداتی با توجه به شرایط استان ارائه شده است و در بحث قانون هوای پاک، تا شجاع ۱۲۰ کیلومتر تهران و ۳۰ کیلومتر اراک نباید واحد آلاینده ایجاد شود.

سعید میرنظامی اضافه کرد: استاندارد در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک حضور فعال دارد تا در عرصه محیط زیست چالشی برای مردم بروز نکند.

وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به نظارت استاندارد بر هتل ها، مراکز اقامتی و هتل آپارتمان ها با همکاری میراث فرهنگی و وضعیت آسانسورهای مراکز اقامتی و نظارت بر اغذیه فروشی ها، یکی از چالش های استان را عدم مطالبه گری موضوع استانداردسازی آسانسورها از سوی مردم بیان کرد و گفت: باید سطح آگاهی مردم را در ارتباط با حقوق خودشان بالا ببریم و یکی از این موارد، استانداردسازی آسانسورهاست.

میرنظامی افزود: بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در استان دارای آسانسور هستند که باید استاندارد بودن آنها دائما مورد ارزیابی قرار گیرد ولی در این حوزه با چالش‌هایی روبرو هستیم.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی، در مورد وضعیت شهربازی اراک و ایمنی تجهیزات تفریحی بیان کرد: تجهیزات تفریحی اغلب مشمول استانداردهای اجباری است و نظارت ها به صورت مستمر در حال انجام است و خروجی این نظارت ها این شده است که کمترین حادثه را در استان شاهد باشیم. با وجود آنکه تجهیزات شهربازی لاله اراک تاییدیه بازرسی را داشتند، اما به موضوع ایمنی و استاندارد تجهیزات ورود کردیم چراکه در بازرسی برخی از تجهیزات سهل انگاری صورت گرفته بود و ظرف ۴۸ ساعت ایراداتی چون نبود کپسول آتش نشانی به تعداد کافی و لازم، توسط مجموعه شهربازی رفع شد.