استاندارد مسدود کننده نیست و جنبه تشریفاتی و تزئینی هم ندارد

استاندارد مسدود کننده نیست و جنبه تشریفاتی و تزئینی هم ندارد
آبان 11, 1402
35 بازدید

مشاور عالی سازمان استاندارد: استاندارد مسدود کننده نیست و جنبه تشریفاتی و تزئینی هم ندارد اراک –پایگاه خبری چشم براه: استاندارد سازمان مسدود کننده و سلبی نیست بلکه نگاهی تسهیل گرایانه و حرکتی بر مبنای مباحث علمی و استانداردهای جهانی دارد. به گزارش خبرگزاری چشم براه ، مشاور عالی رئیس سازمان ملی استاندارد در آیین […]

مشاور عالی سازمان استاندارد:

استاندارد مسدود کننده نیست و جنبه تشریفاتی و تزئینی هم ندارد

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
استاندارد سازمان مسدود کننده و سلبی نیست بلکه نگاهی تسهیل گرایانه و حرکتی بر مبنای مباحث علمی و استانداردهای جهانی دارد.

به گزارش خبرگزاری چشم براه ،
مشاور عالی رئیس سازمان ملی استاندارد در آیین اعطای پروانه کاربرد علامت استاندارد بنزین به پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) شازند با بیان مطلب بالا گفت: در این سازمان تحول عظیمی در حال تحقق است و حرکت بر مبنای مباحث علمی واستانداردهای جهانی انجام می‌شود.
مجید آقا بابایی ضمن بیان اینکه اعطای این پروانه به پالایشگاه نشان می‌دهد که دولت به سلامت جامعه اهمیت می‌دهد توجه دارد، افزود: باید تولیدات سمت و سوی علمی داشته باشند و این امر قطعاً کیفیتی که مد نظر مقام معظم رهبری است را تحقق می‌بخشد.
وی اظهار کرد: نشان استاندارد به هیچ عنوان تزیینی نیست و جنبه تشریفاتی هم ندارد. بلکه طبق کار پیچیده دریافت شده است.
مشاور عالی رئیس سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: این نشانه استاندارد؛ سرمایه‌گذاری خوبی برای پالایشگاه به شمار می‌رود و حتماً ارتقای کیفیت سلامت اجتماعی را به همراه دارد.
آقا بابایی با اشاره به اینکه استاندارد یکی از مبانی توسعه است و باید به توسعه کمک کند خاطرنشان کرد هر تولید کنند. چنانچه کارخانه‌دار و سرمایه‌گذار مشکلاتی داشته باشد، می‌تواند از طریق مجموعه استاندارد استان آن را رفع کند.

اعطای پروانه استاندارد رویداد ملی است

براساس این گزارش،مدیر کل استاندارد استان مرکزی نیز در این آیین با بیان اینکه اعطای این پروانه به پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در واقع مصداق یک رویداد ملی است گفت: در طول ۴۵ سال تحریم ها، پالایشگاه شازند مسیر پیشرفت را با موفقیت و خوبی و بدون کم و کاستی پشت سر گذاشته است.
سید سعید میر نظامی افزود: پالایشگاه شازند باید استاندارد بنزین تولید خود را به اثبات می‌رساند. که در این راستا همکاری پالایشگاه با سازمان ملی استاندارد شکل گرفت.
وی اضافه کرد: البته نظارت‌های لازم قبلاً انجام گرفت. اما به دلیل اینکه اشکالی در بنزین تولیدی وجود نداشت بدون پروانه به کار تولید مشغول بود.
میر نظامی تصریح کرد: بر اساس قانون تقویت و توسعه استاندارد؛ هر دستگاهی باید بابت صدور هر مجوزی پاسخگو باشد. پیرو این قانون؛ یک سری از دستگاه‌های اجرایی نیز رتبه بندی شده‌اند.

افزایش ظرفیت تولید فرآورده‌های نفتی پالایشگاه شازنده

به گزارش خبرگزاری چشم براه ؛
مدیرعامل پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) شازند هم گفت: این شرکت از سال ۱۳۷۲ با ظرفیت ۱۵۰ هزار بشکه در روز آغاز کار کرده و امروز این ظرفیت به ۲۵۰ هزار بشکه نفت خام سبک و سنگین در روز رسیده است و روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین و ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل پاک تولید می‌کند.
مجید رجبی افزود: بنزین تولید پالایشگاه قطعاً استاندارد جهانی را دارد. اما باید حتماً گواهینامه استاندارد برای فرآورده بنزین گرفته می‌شد. که فرایند آن با کمک اداره استاندارد استان مرکزی طی شد.
به گفته مدیرعامل پالایشگاه نفت امام خمینی شازند، در طول ۱۲ سال اخیر بنزین تولیدی پالایشگاه شازند یورو ۴ بوده است و در این آیین رسماً گواهینامه را دریافت کرد.