استان مرکزی از اثرات مخرب نیروگاه های فسیلی رنج می برد/ باید به سمت مصرف انرژی پاک حرکت کرد

اردیبهشت 17, 1401
169 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی: استان مرکزی از اثرات مخرب نیروگاه های فسیلی رنج می برد/ باید به سمت مصرف انرژی پاک حرکت کرد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: جهان باید به سمت مصرف انرژی پاک حرکت کند و برق در قالب انرژی خورشیدی و توسط […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:

استان مرکزی از اثرات مخرب نیروگاه های فسیلی رنج می برد/ باید به سمت مصرف انرژی پاک حرکت کرد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: جهان باید به سمت مصرف انرژی پاک حرکت کند و برق در قالب انرژی خورشیدی و توسط نیروگاه های پاک تولید شود.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، سید محمد جمالیان در روز هفدهم اردیبهشت مصادف با آغاز هفته سلامت در نشست رسانه‌ای در جمع خبرنگاران اظهار کرد، استان مرکزی از اثرات مخرب نیروگاه های فسیلی رنج می‌برد و باید پیوست‌های سلامت در قبال صنایع آلاینده با سختگیری مسئولین و دستگاه ها و مراجع قانونی پیگیری شود.

وی افزود: اراک امروز بیست و ششمین روز آلوده را در سال ۱۴۰۱ تجربه می‌کند و انتظار می‌رود این زیاد شدن روزهای آلوده باعث عادی انگاره در این حوزه نشود.

جمالیان خاطر نشان کرد: بحران که کره زمین را تهدید می‌کند جدی است و همه جامعه بشریت را متاثر می‌کند. در همین راستا همه نسبت به حفظ سلامت زمین که بر سلامت زیستمندان خود تاثیر دارد، وظیفه داریم و رسانه‌ها در آگاه سازی مردم مثل همه ابعاد و در همه عرصه‌ها که نمونه بارز آن آگاه سازی مردم نسبت به مسائل کرونااست، نقش پررنگی دارند.

رئیس دانشگاه علوم علوم پزشکی استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود گفت: اورژانس هوایی استان مرکزی سال گذشته ۲۷۰ مأموریت را انجام داده است و ۳۸۲ بیمار را جابجا کرد و دو مأموریت به شیراز و اصفهان انجام گرفت.

جمالیان خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۱۲ پد هلیکوپتر در شهرستان های استان افتتاح شد و تنها شهرستان آشتیان فاقد پد است.