استخراج اطلاعات ۵۲۰۰۰ حساب بانکی قربانیان باند فیشینگ در مرکزی

استخراج اطلاعات ۵۲۰۰۰ حساب بانکی قربانیان باند فیشینگ در مرکزی
اسفند 24, 1400
101 بازدید

 فرمانده انتظامی استان مرکزی خبرداد؛ استخراج اطلاعات ۵۲۰۰۰ حساب بانکی قربانیان باند فیشینگ در مرکزی اراک– پایگاه خبری چشم براه: ‌فرمانده انتظامي استان مرکزی از استخراج اطلاعات ۵۲ هزار حساب بانکی در پی شناسایی و دستگیری باند ۳ نفره عاملان فیشینگ و صفحات جعلی در فضای سایبری در استان مرکزی خبر داد. به گزارش پایگاه […]

 فرمانده انتظامی استان مرکزی خبرداد؛

استخراج اطلاعات ۵۲۰۰۰ حساب بانکی قربانیان باند فیشینگ در مرکزی

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
‌فرمانده انتظامي استان مرکزی از استخراج اطلاعات ۵۲ هزار حساب بانکی در پی شناسایی و دستگیری باند ۳ نفره عاملان فیشینگ و صفحات جعلی در فضای سایبری در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سردار حسن مفخمي شهرستاني گفت: در پی دستگیری ۳ نفر متهم عامل فیشینگ و صفحات جعلی فضای مجازی از سوی کارشناسان پلیس فتا استان مرکزی و انجام بازجویی های فنی و تخصصی از عاملان باند فیشینگ سرانجام اطلاعات ۵۲ هزار حساب بانکی قربانیان که با ورود به صفحات فیشینگ در دام سرکرده ۱۳ ساله این باند حرفه ای گرفتار شده بودند استخراج شد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: از سوی پلیس فتا مرکزی فعالیت مجرمانه این باند به دیگر پلیس های فتا در سراسر کشور نیز اطلاع رسانی شده است تا به سرعت با شناسایی شاکیان دیگر پرونده هایی که این متهمان سایبری در آن ها نقش داشته اند، به نتیجه برسد.

مفخمي شهرستاني با تاکید بر جدیت کامل کارشناسان پلیس برای رسیدگی به شکایت های صورت گرفته درباره جرایم سایبری افزود: بسیاری از کاربران پس از اطلاع از دسترسی متهمین به اطلاعات کارت بانک شان اقدام به تغییر رمزهای خود نموده اند و خوشبختانه برداشت اینترنتی از آنان صورت نگرفته است اما کارشناسان پلیس فتا تحقیقات لازم را به منظور مشخص شدن کامل موضوع و برداشت یا عدم برداشت وجه از اطلاعات حساب های کشف شده از تجهیزات رایانه ای متهمان را انجام خواهند داد.

فرمانده انتظامي استان با اشاره به فعال سازی رمزهای پویا که برداشت های اینترنتی را بسیار محدودتر از گذشته کرده است، بیان کرد: کاربران توجه داشته باشند در صورتی که اطلاعات کارت بانکی خود را در صفحات بانکی یا درگاه های خرید وارد می کنند و با پیام خطا در تراکنش مواجه می شوند باید به جعلی بودن درگاه مشکوک شده و از وارد نمودن مجدد رمز پویا در آن صفحه خودداری کنند.