استفاده نکردن از تخصص تیم کارشناسی حقوقی در تنظیم سند پیمان ها حفره حقوقی ایجاد شد

استفاده نکردن از تخصص تیم کارشناسی حقوقی در تنظیم سند پیمان ها حفره حقوقی ایجاد شد
خرداد 30, 1401
136 بازدید

رئیس شورای اسلامی شهر اراک: استفاده نکردن از تخصص تیم کارشناسی حقوقی در تنظیم سند پیمان ها حفره حقوقی ایجاد شد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: استفاده نکردن از تخصص تیم کارشناسی حقوقی در تنظیم قراردادها، حفره های حقوقی در تنظیم سند پیمان ها ایجاد شده است. که […]

رئیس شورای اسلامی شهر اراک:

استفاده نکردن از تخصص تیم کارشناسی حقوقی در تنظیم سند پیمان ها حفره حقوقی ایجاد شد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: استفاده نکردن از تخصص تیم کارشناسی حقوقی در تنظیم قراردادها، حفره های حقوقی در تنظیم سند پیمان ها ایجاد شده است. که این امر موجب اتلاف زمان همچنین منابع ملی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، سید وحید میرنظامی نظامی با بیان اینکه هر قرارداد اقتضائات خاص خود را دارد اظهار کرد: بر همین اساس نمی‌توان از یک نوع قرارداد برای همه پروژه ها استفاده کرد.

وی اضافه کرد: در همین راستا و به طور مثال هر یک از تقاطع های شهر؛ مختصات خود را دارند و باید این تفاوت‌ها در شرایط اختصاصی پیمان لحاظ شود.

وی بیان داشت: بیشتر قراردادهای شهرداری در شورای پنجم شهر تدوین شده و ملاحظات حقوقی در ضوابط این قراردادها که باید در شرایط عمومی پیمان و شرایط اختصاصی پیمان دیده شود، مورد غفلت قرار گرفته است.

میرنظامی افزود: به‌عنوان مثال به مسائلی همچون فهرست بهایی که باید برای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شود یا بازه زمان‌بندی پیمان‌ها، توجه کافی نشده است و همین امر باعث شده اجرای پروژه آفتاب در میدان شهدا ۱۷ سال به طول بینجامد، لذا در شورای ششم با ارسال این پروژه به کمیسیون ماده ۴۸، پیمان را فسخ کردیم تا مجدد قرارداد جدید و صحیحی تنظیم شود.

رییس شورای اسلامی شهر اراک خاطرنشان کرد: از ابتدای فعالیت شورای ششم، هیچ‌یک از قراردادهای مدیریت شهری وارد کمیسیون‌های حل اختلاف نشده است، البته در صدد هستیم با تقویت تیم قراردادی شهرداری و همچنین نظارت کافی بر نحوه تنظیم قراردادها در شورای اسلامی شهر، میزان خطا در انعقاد قراردادها را به حداقل برسانیم تا منابع مردم تضییع نشود.