اصلاح الگوی مصرف آب در استان مرکزی مدنظر قرار گیرد/ برخی شهرستان ها با تنش آبی مواجه هستند

اردیبهشت 6, 1401
146 بازدید

استاندار مرکزی: اصلاح الگوی مصرف آب در استان مرکزی مدنظر قرار گیرد/ برخی شهرستان ها با تنش آبی مواجه هستند اراک–پایگاه خبری چشم براه: با توجه به کاهش نزولات آسمانی؛ در صورتی که اصلاح الگوی مصرف آب مورد توجه قرار نگیرد؛ تابستان امسال برخی از شهرستان های استان مرکزی با تنش آبی مواجه هستند. به […]

استاندار مرکزی:

اصلاح الگوی مصرف آب در استان مرکزی مدنظر قرار گیرد/ برخی شهرستان ها با تنش آبی مواجه هستند

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
با توجه به کاهش نزولات آسمانی؛ در صورتی که اصلاح الگوی مصرف آب مورد توجه قرار نگیرد؛ تابستان امسال برخی از شهرستان های استان مرکزی با تنش آبی مواجه هستند.

به گزارش پایگاه خبری چشم‌به‌راه، استاندار مرکزی در نشست شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه سازگاری با کم آبی این استان در اراک با بیان مطلب بالا گفت: وضعیت باز چرخانی آب در این استان به دلایل مختلف مطلوب نیست. و باید هماهنگی بین شرکت آب و فاضلاب، آب منطقه ای و شرکت شهرک‌های صنعتی برای مدیریت پساب و منابع آبی در استان تقویت شود.

فرزاد مخلص الائمه اظهار کرد: در شرایط کنونی جهاد کشاورزی باید کشت محصولات صیفی را که آب بر هستند و ارزش اقتصادی چندانی ندارد از دستور کار خارج و مدیریت کند.

وی با اشاره به اینکه برخی طرح‌ها در این حوزه از برنامه عقب است و پساب تصفیه خانه های آب در این مجموعه به نحو مطلوب و درست مدیریت نمی‌شود؛ افزود: صنایع بزرگ صنعتی از جمله پالایشگاه؛ پتروشیمی شازند و… در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند؛ و برای واحدهایی که پساب را به چرخه تولید باز نمی‌گردانند محدودیت ایجاد کرد.