افزایش جرایم تخلفات ماده ۱۰۰ شهرداری اراک در دستور کار قرار گرفت

افزایش جرایم تخلفات ماده ۱۰۰ شهرداری اراک در دستور کار قرار گرفت
آذر 14, 1401
65 بازدید

رئیس کمیسیون فنی عمرانی و شهرسازی شورای اسلامی اراک خبرداد، افزایش جرایم تخلفات ماده ۱۰۰ شهرداری اراک در دستور کار قرار گرفت     اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس کمیسیون فنی، عمرانی و شهرسازی شورای اسلامی اراک، از افزایش جرایم تخلفات ماده ۱۰۰ شهرداری اراک خبر داد و گفت: تدوین دفترچه عوارض ارائه خدمات […]

رئیس کمیسیون فنی عمرانی و شهرسازی شورای اسلامی اراک خبرداد،

افزایش جرایم تخلفات ماده ۱۰۰ شهرداری اراک در دستور کار قرار گرفت

 

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس کمیسیون فنی، عمرانی و شهرسازی شورای اسلامی اراک، از افزایش جرایم تخلفات ماده ۱۰۰ شهرداری اراک خبر داد و گفت: تدوین دفترچه عوارض ارائه خدمات سال ۱۴۰۱ از برنامه‌های شورای ششم است و این روند با هدف جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از اداره ارتباطات و بین الملل شهرداری ‍ اراک علی اصغر غفاری اظهار کرد: یکی از روش‌های جلوگیری از ایجاد تخلفات در ساخت‌وساز می‌توان به کاربرد، بازبینی در طرح تفصیلی است.
وی افزود: گزارش‌ها و تحلیل‌ها نشانگر این است که این رویه در عمل مؤثر نیست، زیرا اگر سطح اشغال یک ساختمان را از ۶۰ درصد به ۶۵ درصد افزایش دهیم، باز هم برخی سازندگان ۷۰ درصد سطح اشغال را اجرا می‌کنند.
غفاری خاطرنشان کرد: سازندگان همواره به دنبال این هستند که از شرایط موجود بیشترین بهره را ببرند، در حالی که نباید ضوابط و مقررات را در این زمینه نادیده گرفت، از این‌رو شورای اسلامی شهر اراک افزایش جرایم را برای کاهش تخلفات در اولویت سیاست‌های خود قرار داده است.
رئیس کمیسیون فنی، عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اراک بیان کرد: همچنین در کارگروه معماری و شهرسازی نیز جلساتی را با اداره کل راه و شهرسازی استان در راستای کاهش تخلفات برگزار کرده‌ایم که هنوز به راهکارهای جامعی در این زمینه دست نیافته‌ایم و این مقوله در دست بررسی است.
وی افزود: یکی از برنامه‌های شورای ششم اراک این است که در تدوین دفترچه عوارض ارائه خدمات سال ۱۴۰۱ میزان جرایم تخلفات کمیسیون ماده ۱۰۰ افزایش یابد تا از این طریق بتوان از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شهر جلوگیری کرد.