افزایش دو برابری مواردابتلا به کرونا در کمیجان

فروردین 30, 1401
80 بازدید

رییس شبکه بهداشت و درمان کمیجان: افزایش دو برابری مواردابتلا به کرونا در کمیجان     اراک–ریئس شبکه بهداشت و درمان کمیجان از افزایش دوبرابری موارد کرونایی در این شهرستان خبر داد و گفت: تعداد موارد مثبت ابتلاء به کووید ۱۹ نسبت به هفته هفته های قبل دو برابر شده است. به گزارش پایگاه خبری […]

رییس شبکه بهداشت و درمان کمیجان:

افزایش دو برابری مواردابتلا به کرونا در کمیجان

 

 

اراک–ریئس شبکه بهداشت و درمان کمیجان از افزایش دوبرابری موارد کرونایی در این شهرستان خبر داد و گفت: تعداد موارد مثبت ابتلاء به کووید ۱۹ نسبت به هفته هفته های قبل دو برابر شده است.
به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ نبی الله بابایی اظهار کرد:
متاسفانه تعداد موارد ابتلا به ویروس کووید ۱۹ از ۸ مورد به ۱۷ مورد رسیده و تعداد موارد بستری نسبت به اسفندماه سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: در حال حاضر ۵ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در مرکز درمانی بستری و ضمن گذراندن مراحل درمانی، در انتظار دریافت جواب تست نهایی خود هستند.

وی مشکل عمده مدارس را عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب برشمرد و اظهار کرد: از ابتدای بازگشایی مدارس تاکنون ۶۰ مدرسه مورد بازرسی و نظارت توسط کارشناسان بهداشت قرار گرفته است.

بابایی خاطرنشان کرد: در طی اجرای طرح تشدید بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ۱۲۸ مرکز مورد بازرسی قرار گرفته و به دنبال آن ۱۲ مورد اخطار و ۲ مورد پلمپ صادر شده است.

گفتنی است که از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون عمومی تاکنون ۱۶ درصد از دانش آموزان ۵ تا ۱۲ ساله کمیجانی دُز اول و ۷ درصد از آنها دُز دوم، ۵۱ درصد از دانش‌آموزان ۵ تا ۱۸ سال دُز اول و ۴۰ درصد دُزدوم و ۹۵ درصد از دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال دُز اول و ۸۱ درصد دُز دوم واکسن خو را دریافت کرده اند.