افزایش ساعت کار موزه های استان مرکزی در ایام نوروز ۱۴۰۱

افزایش ساعت کار موزه های استان مرکزی در ایام نوروز ۱۴۰۱
اسفند 13, 1400
167 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبر داد؛ افزایش ساعت کار موزه های استان مرکزی در ایام نوروز ۱۴۰۱ اراک– پایگاه خبری چشم‌به‌راه: مدیرکل میراث فرهنگی؛ گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از افزایش ساعت کار موزه های استان با هدف بهره مندی بیشتر گردشگران در نوروز ۱۴۰۱ خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم […]

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبر داد؛

افزایش ساعت کار موزه های استان مرکزی در ایام نوروز ۱۴۰۱

اراک– پایگاه خبری چشم‌به‌راه:
مدیرکل میراث فرهنگی؛ گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از افزایش ساعت کار موزه های استان با هدف بهره مندی بیشتر گردشگران در نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی؛ گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی؛ مصطفی مرزبان با بیان اینکه افزایش ساعات کار که از ساعت ۹ صبح تا۲۰ خواهد بود و برای موزه های استان تا ۱۲ فروردین است؛ اظهار کرد: استان مرکزی با داشتن ۱۵ موزه تخصصی در سطح استان؛ سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران و میهمانان است.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی افزود: تصمیم افزایش ساعت کار موزه های استان مرکزی؛ به منظور ارتقا سطح رضایت گردشگران و میهمانان نوروزی ساعات کاری تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش اداره کل در ایام نوروز ۱۴۰۱ با دو ساعت افزایش ساعت کاری از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ در نشست ستاد سفرهای نوروزی اتخاذ شد.
وی اضافه کرد: البته؛ در پایان وقت حضور بازدید کننده هیچ اجباری برای خروج با عجله بعد از ساعت تعیین شده وجود ندارد و راهنمایان موزه‌ها تا زمان حضور بازدید کنندگان حضور خواهند داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی؛ گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی؛ از برگزاری آیین‌های بومی و اجرای موسیقی سنتی در اماکن تاریخی و موزه‌های استان و اماکن پرتردد شهر نیز خبر داد و گفت: در راستای حفظ، احیا و معرفی آیین‌های سنتی و بومی استان، برنامه آیین‌های نوروزی با عنوان نوروزگاه و برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی در سطح استان برگزار خواهد شد.