افزایش صادرات خوراک و مکمل آبزیان استان مرکزی به کشور های هدف

افزایش صادرات خوراک و مکمل آبزیان استان مرکزی به کشور های هدف
مهر 30, 1402
20 بازدید

مدیر کل دامپزشکی مرکزی: افزایش صادرات خوراک و مکمل آبزیان استان مرکزی به کشور های هدف اراک –پایگاه خبری چشم براه: مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی از صادرات یک میلیون و ۵۸۹ هزار کیلوگرم خوراک دام و طیور و مکمل آبزیان در قالب ۳۲ محموله از ابتدای سال جاری تاکنون به کشورهای همسایه خبر داد. […]

مدیر کل دامپزشکی مرکزی:

افزایش صادرات خوراک و مکمل آبزیان استان مرکزی به کشور های هدف

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی از صادرات یک میلیون و ۵۸۹ هزار کیلوگرم خوراک دام و طیور و مکمل آبزیان در قالب ۳۲ محموله از ابتدای سال جاری تاکنون به کشورهای همسایه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان مرکزی،محمد فتاحی به تسهیل روند صادرات و تحقق شعار سال در راستای رشد تولید اشاره کرده و افزود: ۱۹۱هزار و ۲۴۹ قطعه آبزیان زینتی در قالب ۱۳ محموله  و ۵۲ تن پودر گوشت نیز در قالب ۲ محموله در این مدت هفت ماهه با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.
وی با اشاره به صادرات ۸۵۲ تن تخم مرغ خوراکی اظهار کرد: صادرات این محصولات به خارج از کشور امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد افزایش داشته است.
به گفته فتاحی، ابتدای سال جاری تا کنون ۸۸ هزار قطعه پولت تخمگذار در قالب یک محموله با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش صادرات را در این مورد نشان می دهد.
وی اظهار داشت: همچنین در این مدت مقدار  ۱۳۶ هزار کیلو گرم آلایش طیور در قالب ۵ محموله به خارج از کشور صادر شد.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی افزود: طی این مدت همچنین در قالب یک محموله، ۱۵ هزار و ۶۰۰ کیلو گرم عسل با رشد ۱۰ برابری به خارج از کشور صادر شد.
فتاحی بیان داشت: ۶۶ تن محصولات لبنی نیز در این مدت در قالب محموله به خارج از کشور صادر شد که میزان  صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ برابر افزایش داشته است.