افزایش مراجعه کنندگان مشکلات تنفسی به مراکز درمانی و اورژانس استان مرکزی

اردیبهشت 30, 1401
122 بازدید

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث مرکزی خبر داد؛ افزایش مراجعه کنندگان مشکلات تنفسی به مراکز درمانی و اورژانس استان مرکزی   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از افزایش ۴۵ درصدی مراجعه کنندگان موارد تنفسی به مراکز درمانی و اورژانس استان مرکزی خبر داد. […]

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث مرکزی خبر داد؛

افزایش مراجعه کنندگان مشکلات تنفسی به مراکز درمانی و اورژانس استان مرکزی

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از افزایش ۴۵ درصدی مراجعه کنندگان موارد تنفسی به مراکز درمانی و اورژانس استان مرکزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی محمد پروهان با اشاره به اینکه شمار مراجعه‌کنندگان موارد تنفسی به مراکز درمانی و اورژانس این استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت، گفت: هفته پایانی اردیبهشت پارسال ۵۲۵ نفر به علت مشکلات تنفسی به اورژانس و مراکز درمانی استان مرکزی مراجعه کردند، که این رقم هفته پایانی اردیبهشت امسال به ۷۴۵ نفر رسیده است.

وی افزود: به دلیل تشدید آلودگی هوا در کلانشهر اراک در روزهای آلوده؛ یک دستگاه آن آمبولانس برای فوریت ها در میدان شهدای اراک (باغ ملی) مستقر شده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خاطر نشان کرد: در صورتی که هم وطنان با علائمی همچون سردرد؛ سرگیجه؛ تهوع و تنگی نفس مواجه شدند به سرعت به نزدیکترین پایگاه اورژانس در سطح شهر و یا بیمارستان ها مراجعه کنند.