افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات فرآورده های دامی به کشورهای هدف

مهر 15, 1401
28 بازدید

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی خبرداد، افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات فرآورده های دامی به کشورهای هدف       اراک– پایگاه خبری چشم براه: سرپرست دامپزشکی استان مرکزی از افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات فرآورده‌های دامی استان مرکزی در یک سال گذشته خبر داد وگفت ۳۱۲ هزار عدد تخم مرغ خوراکی، ۵۶۶ هزار قطعه ماهی […]

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی خبرداد،

افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات فرآورده های دامی به کشورهای هدف

 

 

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:

سرپرست دامپزشکی استان مرکزی از افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات فرآورده‌های دامی استان مرکزی در یک سال گذشته خبر داد وگفت ۳۱۲ هزار عدد تخم مرغ خوراکی، ۵۶۶ هزار قطعه ماهی زینتی و ۵۶۸ هزار عدد تخم مرغ نطفه دار گوشتی به کشورهای دیگر صادر شده است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، محمد فتاحی در جمع خبرنگاران به مناسبت چهاردهم مهرماه گرامی داشت روز ملی دامپزشکی اظهار کرد: در این بازه زمانی نیز ۲۸۰۰ بازدید در راستای اجرای طرح مراقبت از بیماری های دامی و بیماری های مشترک انسان و دام انجام شد.

 

وی با اشاره به اینکه همچنین عملیات مبارزه با بیماری‌های انگلی نیز بر روی ۲۷ هزار و ۵۰۰ رأس دام انجام شده است، افزود: به تست سل نیز بر روی ۳۱ هزارو ۴۰۰ دام انجام شد.

 

فتاحی خاطرنشان کرد: همچنین در یک سال گذشته ۳۶۳ هزارو ۳۵۸ قطعه طیور به دلیل برخی از بیماری ها ضبط و از چرخ خارج شده است.

 

سرپرست دامپزشکی استان مرکزی اضافه کرد: ۳۵میلیون جوجه ریزی در این بازه زمانی در واحدهای پرورش طیور انجام شد و ۲۶ میلیون بازدید نیز در راستای پیشگیری از انواع بیماری های طیور از جمله برونشیب، نیوکاسل با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از واحدهای مرغداری استان مرکزی انجام شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: در یک سال گذشته بالغ بر یک‌هزار و ۲۳ لاشه دام به دلیل بیماری در کشتار های استان مرکزی ضبط و با نظارت کارشناسان از چرخه مصرف خارج شده است.

 

وی در بخش دیکر سخنان خود با اشاره به اینکه بیشترین محموله های صادراتی محصولات خامی استان به کشورهای عراق، ازبکستان، ترکیه، افغانستان و پاکستان صادر شده است بیان کرد: در این مدت ۱۳۰ هزار کیلوگرم مرغ منجمد، ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار کیلوگرم خوراک و مکمل آبزیان، ۱۸ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم عسل و ۴۱۹ هزار کیلوگرم آلایش مرغ  و ۲۹۸ هزار کیلوگرم پودر گوشت نیز در مدت یک سال گذشته با نظارت اداره کل دامپزشکی استان به کشور یادشده، صادر شد.