افزایش ۱۰۰ درصدی موارد سرپایی و بستری مبتلایان به کرونا در مرکزی

فروردین 13, 1401
206 بازدید

جمالیان هشدار داد؛ افزایش ۱۰۰ درصدی موارد سرپایی و بستری مبتلایان به کرونا در مرکزی   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ از افزایش صد در صدی موارد سرپایی و بستری مبتلایان کرونا در استان مرکزی خبر داد و گفت: سهل انگاری و بی توجهی به ویژه گی های ویروس […]

جمالیان هشدار داد؛

افزایش ۱۰۰ درصدی موارد سرپایی و بستری مبتلایان به کرونا در مرکزی

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ از افزایش صد در صدی موارد سرپایی و بستری مبتلایان کرونا در استان مرکزی خبر داد و گفت: سهل انگاری و بی توجهی به ویژه گی های ویروس منحوس و فرصت‌طلب کووید ۱۹ عوارض جبران ناپذیری را در پی دارد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ سید محمد جمالیان افزود: متاسفانه در تعطیلات نوروز عده ای از مردم بی تفاوت به روایت پروتکل های بهداشتی و دریغ از یک ماسک ساده؛ کوله بار سفر بسته و راهی جاده های کشور شدند. انگار که دیگر از ویروس خبری نیست.

وی ادامه داد: تجربه های اخیر نشان داده که ویروس کووید ۱۹ یک ویروس فرصت طلب می باشد و به محض گسترش عادی انگاری با یک جهش؛ نقشه و رنگ بندی کرونایی استان را قرمز می کند. که همین امر باعث تغییر رنگ بندی شهرستان های اراک؛ فراهان از نارنجی به قرمز؛ محلات از زرد به قرمز وکمیجان از زرد به نارنجی شده است.

جمالیان خاطر نشان کرد: افزایش ترددها و دوره همی ها شمار مبتلایان به کرونا را صعودی کرده که این مهم موضوعی است که برخی شهروندان آن را تنها یک شوخی تصور می کنند.