افزایش ۱۶۶ درصدی رشد زکات استان مرکزی

افزایش ۱۶۶ درصدی رشد زکات استان مرکزی
مرداد 4, 1402
26 بازدید

مدیر کل کمیته امداد مرکزی: افزایش ۱۶۶ درصدی رشد زکات استان مرکزی   اراک -پایگاه خبر چشم براه: مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی از افزایش ۱۶۶ درصدی رشد زکات استان در چهار ماه سال جاری به کمیته امداد خبر داد و گفت: این پرداخت از نظر مالی ۲۰ میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان است. […]

مدیر کل کمیته امداد مرکزی:

افزایش ۱۶۶ درصدی رشد زکات استان مرکزی

 

اراک -پایگاه خبر چشم براه:
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی از افزایش ۱۶۶ درصدی رشد زکات استان در چهار ماه سال جاری به کمیته امداد خبر داد و گفت: این پرداخت از نظر مالی ۲۰ میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی کمیته امداد مجید مومنی اظهار کرد:عملکرد  ۴ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۶ درصد و به نسبت برنامه مصوب۲۵۷ درصد رشد داشته است.
وی افزود: خداوند در یک آیه کوتاه در قرآن ‌کریم وضعیت امر زکات را برای ما بیان کرده است و این آیه بیانگر آن است که زکات همانند نماز یک واجب الهی ویک تکلیف شرعی است، زکات قرین نماز قرار گرفته شده است و مردم باید این تکلیف را ادا بکنند.
مومنی بیان داشت : فرهنگ سازی زکات توسط ائمه جمعه و جماعات ، تلاش‌های مبلغان وعاملان زکات ، مصرف زکات جمع آوری شده در همان محل ، امضاء تفاهم نامه‌های کاربردی با مساجد ، اطلاع رسانی محل مصرف زکات جمع آوری شده ، استفاده از ظرفیت مبلغین سازمان تبلیغات نقش موثردر آمدهای حاصل از زکات در جهت رفع فقر و محرومیت زدایی از دلایل افزایش درآمد زکات در سال جاری است.