افزایش ۲۰ درصدی اقامت گردشگران در استان مرکزی

افزایش ۲۰ درصدی اقامت گردشگران در استان مرکزی
فروردین 15, 1401
131 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبر داد؛ افزایش ۲۰ درصدی اقامت گردشگران در استان مرکزی اراک– پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از افزایش ۲۰ درصدی اقامت گردشگران در ایام نوروز۱۴۰۱ نسبت به ۲ سال گذشته خبر داد. به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل روابط عمومی اداره کل […]

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبر داد؛

افزایش ۲۰ درصدی اقامت گردشگران در استان مرکزی

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از افزایش ۲۰ درصدی اقامت گردشگران در ایام نوروز۱۴۰۱ نسبت به ۲ سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، مصطفی مرزبان گفت: در تعطیلات نوروز امسال میزان ضریب اشغال مراکز اقامتی اراک، محلات و دلیجان ۱۰۰درصد بود که نسبت به مشابه سالهای گذشته ۲۰درصد افزایش داشته است.
وی افزود: از ابتدای طرح تشدید نظارت، بیش از ۴۵۷ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان توسط تیم بازرسی و گشت مشترک قرار گرفت.

مرزبان با بیان اینکه در تعطیلات نوروز ۸۰ هزار اقلام تبلیغاتی، فرهنگی میان مسافران توزیع شد، گفت: ۱۳ هزار نفر از موزه‌های سطح استان بازدید کردند که در ایام ۲۰ راهنمای گردشگری در اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری و کیوسک‌های ورودی شهر مستقر و به مسافران و گردشگران ارائه خدمات می‌دادند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در این ایام ۳۲ هزار پیامک هشدارهای ایمنی از سوی به تلفنهای همراه خودروهای ورودی استان ارسال شد.
مرزبان ادامه داد: حضور گسترده گردشگران در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ در استان مرکزی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان را بر آن داشت که با ارائه بسته‌های ماسک بهداشتی و شعار سال ۱۴۰۱ با عنوان “سفرهای ایمن، مسئولانه و هوشمند “همراه با پکیج‌های تبلیغاتی، نقشه و بروشورهای راهنمای گردشگری در کیوسک اطلاع‌رسانی ورودی شهر به مسافران و گردشگران پیامهای بهداشتی را برای یک سفر ایمن یاد آوری کنند.

وی با اشاره به راه‌اندازی ۱۳ نوروزگاه در سطح استان گفت: در محل نوروزگاه‌ها اجرای برنامه‌های شاد و مفرح و بیش از ۶۰ اجرای موسیقی سنتی، مراسم آئینی و بازیهای محلی برگزار شد.