افزایش ۲ برابری ظرفیت تعیین شده تامین ناوگان مورد نیاز حمل بار در مرکزی

خرداد 16, 1401
104 بازدید

سال ۱۴۰۰ اتفاق افتاد؛ افزایش ۲ برابری ظرفیت تعیین شده تامین ناوگان مورد نیاز حمل بار در مرکزی     اراک–پایگاه خبری چشم براه: بر اساس تحلیل داده‌ها ، مرکزی تنها استانی است که بیش از دو برابر ظرفیت تعیین شده ، تأمین ناوگان مورد نیاز را انجام داده است ؛ در همین راستا و […]

سال ۱۴۰۰ اتفاق افتاد؛

افزایش ۲ برابری ظرفیت تعیین شده تامین ناوگان مورد نیاز حمل بار در مرکزی

 

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
بر اساس تحلیل داده‌ها ، مرکزی تنها استانی است که بیش از دو برابر ظرفیت تعیین شده ، تأمین ناوگان مورد نیاز را انجام داده است ؛ در همین راستا و باتوجه به پهلو گیری کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بنادر ، امیدواریم این هم افزایی کمافی السابق تداوم داشته و امسال نیز شاهد تخلیه بنادر در سریع‌ترین زمان ممکن باشیم .

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و جاده ای، استان مرکزی  مدیرکل این دستگاه از عملکرد خوب رانندگان استان ، در حمل کالاهای اساسی از بنادر جنوب کشور در یک سال گذشته خبر داد .

مهرداد جهانی ضمن قدردانی از اقدام جهادی رانندگان ناوگان حمل و نقل کالای استان برای حمل کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی از بنادر جنوب کشور گفت : بر اساس اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ، استان مرکزی در ده ماه گذشته عملکرد بسیار خوبی در حمل کالاهای اساسی داشته است . سهمیه تعیین شده برای حضور ناوگان حمل و نقل کالای استان در بنادر جنوب کشور ۴۵ دستگاه در هر شبانه روز تعیین شده بود که با همت مضاعف رانندگان ، این رقم بطور میانگین به ۹۷ دستگاه در روز ارتقاء یافت .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد : از تاریخ ۱۶ مرداد ماه سال گذشته تاکنون ۲۵ هزار و ۵۸۹ دستگاه انواع کامیون و تریلی از تمامی شهرستانهای استان برای حمل کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی به بنادر جنوب کشور به ویژه استان خوزستان اعزام شده‌اند .

به گفته وی بر اساس تحلیل داده‌ها ، مرکزی تنها استانی است که بیش از دو برابر ظرفیت تعیین شده ، تأمین ناوگان مورد نیاز را انجام داده است ؛ لذا در همین راستا و باتوجه به پهلو گیری کشتی‌های حامل کالاهای اساسی در بنادر ، امیدواریم این هم افزایی کمافی السابق تداوم داشته و امسال نیز شاهد تخلیه بنادر در سریع‌ترین زمان ممکن باشیم . تلاش رانندگان صرفاً معطوف به حمل کالاهای اساسی نبوده و طبق معمول در حمل کالاهای استان نیز پیش قدم بوده اند ؛ بطوریکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از دو میلیون و ۸۷۰ هزار تن کالا از مبدأ استان به اقصی نقاط کشور حمل شده است .

جهانی، مبدأ اصلی بار استان را به ترتیب شهرستان های اراک ، ساوه و دلیجان عنوان کرد و در ادامه نیز مقصد اصلی بارهای استان را به ترتیب استان های تهران با ۱۸/۷ درصد ، اصفهان با ۱۲/۵ درصد و خوزستان با ۷/۵ درصد برشمرد .
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اضافه کرد : حدود ۱۳/۷ درصد از بارهای حمل شده بصورت درون استانی و ۸۶/۳ درصد به صورت برون استانی جابه‌جا شده است .