افزایش ۷۰ درصدی دریافت کنندگان واکسیناسیون نسبت به هفته گذشته در استان مرکزی

دی 5, 1400
415 بازدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد؛ افزایش ۷۰ درصدی دریافت کنندگان واکسیناسیون نسبت به هفته گذشته در استان مرکزی اراک– معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: میزان مراجعه شهروندان استان مرکزی به مراکز واکسیناسیون نسبت به هفته گذشته ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته که مهمترین دلیل آن شیوع ٱمیکرون […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد؛

افزایش ۷۰ درصدی دریافت کنندگان واکسیناسیون نسبت به هفته گذشته در استان مرکزی

اراک– معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: میزان مراجعه شهروندان استان مرکزی به مراکز واکسیناسیون نسبت به هفته گذشته ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته که مهمترین دلیل آن شیوع ٱمیکرون است.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ علی علیمحمدی با اشاره به اینکه ۹ درصد از جمعیت استان دز اول و بیش از ۱۷ درصد هم نوبت دوم واکسن خود را هنوز دریافت نکرده‌اند؛ اظهارداشت:  ۱۰۰ هزار نفر معادل ۹ درصد از جمعیت استان مرکزی هنوز نوبت نخست واکسن کووید ۱۹ را دریافت نکرده‌اند.

وی افزود: ۱۷ و نیم درصد از جمعیت استان مرکزی نیز معادل ۲۰۰ هزار نفر نوبت دوم واکسن را دریافت نکرده‌اند اما در مقابل  ۶۰۰ هزار نفر هم معادل ۱۱ درصد جمعیت استان مرکزی، نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه میزان مراجعه شهروندان استان مرکزی به مراکز واکسیناسیون نسبت به هفته قبل ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته است که مهمترین دلیل آن  شیوع اُمیکرون است.

رییس مرکز بهداشت استان مرکزی خاطرنشان کرد: افرادی که واکسن نزده‌اند با توجه به دستورالعمل‌ها از دریافت برخی خدمات عمومی مانند اموربانکی، اداری، حمل و نقل و درمانی باز می‌مانند.

علیمحمدی در پایان با اشاره به اینکه دریافت واکسن مسئولیت اجتماعی است و افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند سایر افراد را برای تزریق واکسن تشویق کنند تا سطح ایمنی عمومی جامعه افزایش یابد، گفت: تاکنون بیش از یک میلیون نفر در استان مرکزی دُز نخست، ۹۸۳ هزار و ۹۹۶ نفر دُز دوم و ۱۱۶ هزار و ۶۴۵ نفر دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.