اقامتگاه بوم‌گردی عمارت اجلال شهرستان تفرش افتتاح شد

شهریور 7, 1401
54 بازدید

همزمان با هفته دولت؛ اقامتگاه بوم‌گردی عمارت اجلال شهرستان تفرش افتتاح شد اراک –پایگاه خبری چشم براه: مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان مرکزی گفت: همزمان با هفته دولت؛ بیست و هشتمین اقامتگاه بوم‌‌گردی در استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. به‌گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، به روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و […]

همزمان با هفته دولت؛

اقامتگاه بوم‌گردی عمارت اجلال شهرستان تفرش افتتاح شد

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان مرکزی گفت: همزمان با هفته دولت؛ بیست و هشتمین اقامتگاه بوم‌‌گردی در استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به‌گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، به روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی،  این مراسم همزمان با هفته دولت و با حضور فرماندار  و امام جمعه شهرستان تفرش، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.

مصطفی مرزبان گفت: اقامتگاه بوم‌گردی عمارت اجلال در شهرستان تفرش به مساحت ۲۹۰ متر مربع  و دارای ۶ اتاق  و ظرفیت ۲۴ نفر آماده ارائه  خدمات به گردشگران شهرستان تفرش شده است.

وی افزود: اقامتگاه بوم گردی اجلال با سرمایه‌گذاری حدود ۴۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده است و اشغال‌زایی ۵ نفر به صورت مستقیم را به دنبال دارد.

مرزبان با اشاره به اینکه بنای بوم گردی اجلال مربوط به دوره قاجار بوده و در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است گفت: مالک این  اقامتگاه برای مرمت و تجهیز آن مبلغ ۳ میلیارد ریال از تسهیلات کم بهره صندوق کارآفرینی امید استفاده کرده است.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان مرکزی اظهار کرد: قطعا فعالیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی در رونق گردشگری تاثیر بسزایی دارد و در حال حاضر در هر اقامتگاه موجود برای پنج نفر به صورت مستقیم و ۱۰ تا ۱۲ نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال به دنبال دارد.