الگوی شهدا امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) است/ حیات شهدا در عالم برزخ پر از طراوت

الگوی شهدا امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) است/ حیات شهدا در عالم برزخ پر از طراوت
اسفند 22, 1400
204 بازدید

مدرس حوزه و دانشگاه: الگوی شهدا امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) است/ حیات شهدا در عالم برزخ پر از طراوت   اراک– پایگاه خبری چشم براه: مدرس حوزه و دانشگاه گفت: شهدا در راه خدا از خود گذشتگی کردند و در این راه الگوی آنها امام حسین (ع) و اهل بیت(ع) بوده است. به گزارش […]

مدرس حوزه و دانشگاه:

الگوی شهدا امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) است/ حیات شهدا در عالم برزخ پر از طراوت

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
مدرس حوزه و دانشگاه گفت: شهدا در راه خدا از خود گذشتگی کردند و در این راه الگوی آنها امام حسین (ع) و اهل بیت(ع) بوده است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ سید باقر تقوی در مراسم یادواره شهدا که به همت ستاد و امور ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و کانون ایثارگران به مناسبت بیست و دوم اسفند؛ روز بزرگداشت شهدا؛ درسالن اجتماعات آیت الله هاشمی واحد اراک برگزار شد؛ افزود: حیات شهیدان در عالم برزخ پرازطراوت؛ شادابی؛ آرامش و آسایش لبریز از نعمت های خداوند است؛ که به هیچ عنوان قابل مقایسه با سایر نعمت های دنیوی در اختیار افراد نیست.

وی با بیان اینکه؛ به کسانی که در راه خدا جهاد می کنند مجاهد و کسانی که در این راه جان خود را از دست می‌دهند به گفته اسلام شهید نام دارند.

تقوی افزود: در مقایسه با مردم جهان مردم ایران ستودنی است و در هشت سال دفاع مقدس این مسئله اثبات شد.

وی خاطرنشان کرد: شهید به وجه الله نظر می می‌کند و این عظمت جایگاه شهیدان را می‌رساند و در روایت ها بر لزوم توقف بر قبر شهید و زیارت و آن تاکید شده است و اولین کسی که وارد بهشت می شود شهید است و زمانی که اولین قطره خونش ریخته می‌شود تمام گناهان او آمرزیده می‌شود.

وی بیان کرد: امام حسین(ع) با خون خودش و با ایثار و فداکاری اسلام را زنده نگه داشت. دفاع مقدس نیز الهام گرفته از عاشورا است.
بر اساس این گزارش در پایان مراسم از خانواده های معظم شهدا و ۱۸ نفر از جانبازان و ایثارگران دانشگاه با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.