امیرکبیر بنیانگذار اصلاحات با معنا در کشور

امیرکبیر بنیانگذار اصلاحات با معنا در کشور
دی 21, 1400
640 بازدید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی: امیرکبیر بنیانگذار اصلاحات با معنا در کشور   اراک– مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: امیرکبیر با مدنظر قرار دادن عقل و علم و قلب و دین مداری توانست بنیانگذار اصلاحات با معنا در کشور شود. سینا دلشادی در آیین یکصد و هفتادمین سالروز شهادت امیرکبیر […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی:

امیرکبیر بنیانگذار اصلاحات با معنا در کشور

 

اراک– مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: امیرکبیر با مدنظر قرار دادن عقل و علم و قلب و دین مداری توانست بنیانگذار اصلاحات با معنا در کشور شود.

سینا دلشادی در آیین یکصد و هفتادمین سالروز شهادت امیرکبیر در اراک اظهار کرد: امیرکبیر تمام قد بدون هیچگونه ترس و هراس از سالوسان و حیله گران وسیاست بازان عصر خود با روحیه دین مداری و غیرتمندی مقابل استعمار و سلطه طلبی دشمنان این سرزمین کهن یعنی ایران ایستاد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، خاطرنشان کرد: سرگذشت تاریخ بر این پایه و اساس و نگاه نقل می‌شود، تا از اقدامات و تفکرات بزرگان درس آموزی و عبرت داشته باشیم.

بر اساس این گزارش در ادامه آیین رئیس هیئت امنای خانه تاریخی امیرکبیر نیز گفت: هزاوه بزرگ دیار فرهیخنگان بزرگ همچون امیرکبیر است.

احمد سجادی با اشاره به روستای هزاوه که مهد پرورش مردان تاریخ ساز است افزود: این روستا از پتانسیل و ظرفیت های بالایی برخوردار است و در توسعه گردشگری استان مرکزی نقش بسزایی دارد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، در این آیین همچنین، یکی از نوادگان امیرکبیر (نادر نظام مافی) یک پژو هشگرد از نوادگان حاج محسن اراکی (نگین یاوری)، استاد دانشگاه اراک (ابراهیم اصلانی) در باره زندگی، اندیشه‌ها و تاثیرگذاری امیرکبیر در ایران و جهان مطالبی بیان کرد.
در پایان این آیین کتاب (هزاوه خاستگاه امیران) تالیف نویسنده و پژوهشگر ایرج احمدی هزاوه رونمایی شد.


همچنین در این آیین برنامه‌های متنوعی همچون موسیقی اجرای برنامه ورزش باستانی توسط نوجوانان اجرا شد.