انجام اعمال جراحی پیشرفته در بیماران حرکتی مغزی

مهر 28, 1401
81 بازدید

نایب رئیس انجمن مغز و اعصاب ایران: انجام اعمال جراحی پیشرفته در بیماران حرکتی مغزی         اراک –پایگاه خبری چشم براه: نائب رئیس انجمن مغز و اعصاب ایران از پیشرفت در زمینه جراحی های مغز و اعصاب در اکثر بیماری های مغزی خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به […]

نایب رئیس انجمن مغز و اعصاب ایران:

انجام اعمال جراحی پیشرفته در بیماران حرکتی مغزی

 

 

 

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:

نائب رئیس انجمن مغز و اعصاب ایران از پیشرفت در زمینه جراحی های مغز و اعصاب در اکثر بیماری های مغزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی ،مسعود شیروانی

در کنگره جراحان مغز و اعصاب ایران که به میزبانی استان مرکزی در اراک برگزار شد گفت: کنگره جراحان مغز و اعصاب هر ساله به دو صورت در سطح کشور برگزار می‌شود. یکی به مرکزیت تهران با حضور تمامی همکاران مغز و اعصاب و دیگری برای حفظ ارتباط علمی و ارتقا سطح علمی جراحی مغز و اعصاب به صورت میان دوره در شهرستان های کشور برگزار می‌شود و امسال این کنگره در دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شده است و استقبال خوبی از سوی همکاران را شاهدیم.

وی افزود: خوشبختانه با پیشرفت هایی که در سطح علمی از نظر تکنولوژی و تحقیقاتی شده است بیماری هایی که قبلا لاعلاج بوده و یا درمان قطعی نداشتند امروزه درمان خواهند شد.

وی ادامه داد: از جمله بیماری هایی که امروزه روی آن‌ها کار شده است بیماری عروق مغزی می باشد که جراحی باز روی آنها انجام می‌شد و عوارض زیادی به همراه داشت خوشبختانه امروزه هم در جهت تشخیص و درمان اقدامات خوبی انجام می شود هم عوارض کمتری برای بیمار ایجاد می‌شود و طول مدت بستری شدن مریض کوتاه تر می‌شود و از نظر هزینه ای تاثیر چشم گیری خواهد داشت.

شیروانی بیان داشت: یکی از کارهای جدیدی که در زمینه مغز و اعصاب انجام می شود جراحی در خصوص بیماران حرکتی چون بیماری پارکینسون و بیماری حرکتی مغز می باشد و چون این بیماری ها به تکنولوژی خیلی وابسته اند بیماران در گذشته هزینه زیادی متقبل می‌شدند و یا ناچارا به خارج از کشور اعزام می‌شدند که خوشبختانه در حال حاضر بسیاری از این جراحی ها در کشور و با هزینه کمتر انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: بیماری ستون فقرات یکی از رایج ترین بیماری ها در بین مردم می باشد که امروزه بیماری های ستون فقرات از جمله دفرمیتی ها و تغییر شکل ها قابل درمان می باشد و مهم ترین رکن در این زمینه راه اندازی سریع در بیمار است که تاثیر زیادی از نظر اقتصادی خواهد داشت.

وی ادامه داد: با کمک وزارت بهداشت و انجمن مغز و اعصاب دوره های تکمیلی ایجاد شده است که در این دوره جراحان جوان شرکت می‌کنند و این دوره های تخصصی در رشته های مختلف مغز و اعصاب شکل گرفته است و این باعث می‌شود که ما بتوان بیماری ها را با روش های جدید  و عوارض کمتر درمان کرد.