انهدام ۳۰ کیلوگرم گوشت فاقد شاخص‌های بهداشتی در مرکزی

انهدام ۳۰ کیلوگرم گوشت فاقد شاخص‌های بهداشتی در مرکزی
مرداد 8, 1402
54 بازدید

انهدام ۳۰ کیلوگرم گوشت فاقد شاخص‌های بهداشتی در مرکزی   اراک –پایگاه خبری چشم براه: ۲ هزار و ۷۰ راس دام و لاشه دام در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی مورد بازرسی و معاینه کارشناسان و بازرسان اداره کل دامپزشکی استان مرکزی قرار گرفت. به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی […]

انهدام ۳۰ کیلوگرم گوشت فاقد شاخص‌های بهداشتی در مرکزی

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
۲ هزار و ۷۰ راس دام و لاشه دام در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی مورد بازرسی و معاینه کارشناسان و بازرسان اداره کل دامپزشکی استان مرکزی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان مرکزی، مدیر کل دامپزشکی این استان ضمن بیان مطلب بالا از انهدام ۳۰ کیلوگرم گوشت غیر قابل مصرف و فاقد شاخص‌های بهداشتی در استان خبر داد.
محمد فتاحی افزود: ۹۵۶ راس دام  زنده در روزهای عاشورا و تاسوعا در قالب طرح نظارتی محرم توسط بازرسان بهداشتی دامپزشکی استان مرکزی پیش از کشتار معاینه شد و یکهزار و ۱۱۴ لاشه دام نیز در جریان این بازرسی ها مورد معاینه قرار گرفته که در این نظارت‌ها ۲ راس گوسفند ضبط و ۱۴ راس لاشه دام نیز اصلاح شد.
وی اظهار کرد : همچنین ۳۰ کیلوگرم گوشت غیرقابل‌مصرف و فاقد شاخص‌های بهداشتی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در این استان شناسایی و معدوم شد.
فتاحی با اشاره به اینکه، ۸۸ گروه ثابت و سیار کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتار دام‌های قربانی را در استان مرکزی بر عهده داشتند،
خاطرنشان کرد: ۲۹۲ قطعه آلایش (کبد، ریه و کلیه) غیرقابل‌ مصرف نیز در راستای تامین سلامت عزاداران حسینی در بازرسی کارشناسان این اداره‌کل از دام‌های قربانی، شناسایی و معدوم  و تعداد ۱۴۸ قطعه کبد نیز در این طرح  توسط کارشناسان نظارت دامپزشکی اصلاح شد.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی به شهروندان محترم توصیه کرد: از کشتار دام در خارج از کشتارگاه تحت هر شرایطی خودداری نمایند و در هنگام خرید فرآورده های خام دامی به برچسب مشخصات (تاریخ تولید و انقضاء) و مهر دامپزشکی دقت کافی را بعمل آورند و همچنین شهروندان هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌رسانی ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی جهت پیگیری کارشناسان دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.