اولویت وزارت جهاد کشاورزی خرید و تولید گندم در کشور

مرداد 8, 1401
112 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مرکزی: اولویت وزارت جهاد کشاورزی خرید و تولید گندم در کشور   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: سال جاری ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن خرید گندم انجام شده است و پیش بینی می شود این میزان به ۷ میلیون تن برسد. گزارش پایگاه […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مرکزی:

اولویت وزارت جهاد کشاورزی خرید و تولید گندم در کشور

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: سال جاری ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن خرید گندم انجام شده است و پیش بینی می شود این میزان به ۷ میلیون تن برسد.

گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، علی صفری در کارگروه خرید غلات و دانه های روغنی استان مرکزی، با اشاره به اینکه طرح جهش تولید در دیمزارها یکی از برنامه‌های بود که منجر به افزایش تولید شد، افزود: اجرای این طرح با اعمال یک سری مشوق ها از جمله بذرمال کردن؛ بیمه کردن و خرید ادوات با ارائه تسهیلات ۴درصد که منجر به افزایش ۲۰ تا ۲۸ درصد افزایش در سال شد. امیدواریم با این روند به سطح ۱۲۰ هزار هکتار افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: خرید گندم و تولید آن یکی از اولویت های اول وزارت جهاد کشاورزی است که توجه ویژه‌ای هم به این امر صورت گرفته است.