اولین دوره المپیاد ورزش های خانه های روستایی راه اندازی شد

اولین دوره المپیاد ورزش های خانه های روستایی راه اندازی شد
مهر 30, 1400
491 بازدید

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری: اولین دوره المپیاد ورزش های خانه های روستایی راه اندازی شد اراک– رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی گفت: اولین دوره المپیاد ورزش خانه های روستایی و سازمان لیگ ورزش‌های سنتی در کشور راه اندازی شد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ تقی امیری خراسانی در […]

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری:
اولین دوره المپیاد ورزش های خانه های روستایی راه اندازی شد

اراک– رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی گفت: اولین دوره المپیاد ورزش خانه های روستایی و سازمان لیگ ورزش‌های سنتی در کشور راه اندازی شد.
به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ تقی امیری خراسانی در آیین تجهیز ۲۲ خانه ورزش روستایی استان مرکزی همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش در اراک اظهار کرد: هم اکنون ۲۲ تیم در قالب باشگاهی در لیگ روستایی حضور دارند و امیدواریم سال های آتی بهره برداری بهتری در حوزه ورزش های روستایی و عشایری داشته باشیم.
وی افزود: توسعه؛ گسترش و احیای ورزش های سنتی روستایی عشایری و بازی های بومی محلی را بنا به تأکید مقام معظم رهبری؛ وظیفه و هدف اصلی فدراسیون می دانیم.

وی خاطر نشان کرد: استعدادها از دل روستاها و عشایر بیرون می‌آیند و امیدوارم روزی برسد که تمامی روستاهای ایران از امکانات کامل ورزشی بهره ببرند تا هیچ استعدادی سوختن نشود.

امیری خراسانی افزود: اتفاق خوبی که بعد از انقلاب اسلامی رخ داد؛ بحث تجهیز خانه های ورزش روستایی و همچنین توسعه سرانه‌های ورزش روستایی است.

وی بیان کرد: ‌ فدراسیون سعی دارد امسال بتواند بهره وری مناسب تری داشته باشد. در همین راستا اولین دوره المپیاد ورزش خانه های روستایی راه اندازی شد و در راه اندازی لیگ نیز سال آینده در قالب یک و دو شاهد تحول باشیم. باید توجه بیشتری نسبت به لیگ و حوزه ورزش روستایی و عشایری و همچنین ورزش سنتی و بومی محلی داشته باشیم. یک کار فرهنگی و ورزش همگانی و ورزش قهرمانی که مد نظر است؛ انشالله تا بیشتر از این شاهد متولد شدن قهرمانان در مناطق روستایی عشایری در تیم ملی باشیم و در کنار آن هم شاهد سلامتی شادابی و تندرستی مردم عزیزمان در این مناطق روستایی و عشایری باشیم.

برچسب‌ها: