اولین دوره مسابقات یادواره جام جهان پهلوان قدمگاهی در اراک برگزار شد

اولین دوره مسابقات یادواره جام جهان پهلوان قدمگاهی در اراک برگزار شد
بهمن 11, 1400
599 بازدید

به همت انجمن وزنه برداری کارگران استان مرکزی؛ اولین دوره مسابقات یادواره جام جهان پهلوان قدمگاهی در اراک برگزار شد اراک– اولین دوره مسابقات جایزه بزرگ وزنه‌برداری کارگران و فرزندان کارگر استان مرکزی با عنوان جام جهان پهلوان اسماعیل قدمگاهی در اراک برگزار شد. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ این پیکارها با فولاد […]

به همت انجمن وزنه برداری کارگران استان مرکزی؛

اولین دوره مسابقات یادواره جام جهان پهلوان قدمگاهی در اراک برگزار شد

اراک– اولین دوره مسابقات جایزه بزرگ وزنه‌برداری کارگران و فرزندان کارگر استان مرکزی با عنوان جام جهان پهلوان اسماعیل قدمگاهی در اراک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ این پیکارها با فولاد سرد در سه رده سنی نوجوانان؛ جوانان و بزرگسالان به همت پوریا اسدی رئیس انجمن وزنه‌برداری کارگران استان مرکزی و زیر نظر هیٱت ورزشهای کارگری این استان با شرکت بیش از ۶۰ ورزشکار از شهرستان های اراک؛ شازند؛ تفرش؛ خمین و فراهان برگزار شد

بر اساس این گزارش؛ در نهایت در رده سنی بزرگسالان کارگر؛ در وزن ۶۱ کیلوگرم حمید سوالانی از تفرش مقام نخست را کسب کرد.
در وزن ۶۷ کیلوگرم امیر ترابی از شازند بر سکوی نخست ایستاد و قاسم زینعلی از واگن پارس دوم شد.
در وزن ۷۳ کیلوگرم جابر عسگری از آلومینیوم و حمید مخلص آبادی از واگن پارس به ترتیب اول و دوم شدند.
در وزن ۸۱ کیلوگرم حمید زهره طلب از آلومینیوم؛ سجاد‌مشهدی از کارگران و میلاد ابراهیمی از تفرش مقامهای اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
در وزن ۹۶ کیلوگرم داوود کارخانه از آلومینیوم مقام اول را به دست آورد. علی عراقی از کارگران بر سکوی دوم ایستاد و امیر بابایی از آلومینیوم در جایگاه سوم قرار گرفت.
در وزن ۱۰۹ کیلوگرم علی اصفهانی از کارگران اول شد. محمدرضا نیلچی و جواد سبحانی هر دو از آلومینیوم مقام های دوم و سوم را کسب کردند.
در وزن به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم مجید فرهادی و محمد طائفی هر دو از آلومینیوم اول و دوم شدند و عباس نجفی از واگن پارس و مقام سوم را کسب کرد.
در بندی تیمی تیم آلومینیوم بر سکوی نخست ایستاد واگن پارس نایب قهرمان شد و کارگران نیز مقام سوم را کسب کرد.

عکس :مهران ساکی

در رده سنی نوجوانان
وزن۳۶ کیلوگرم امین عینی و سهیل مشهدی اول و دوم شدند. وزن ۴۹ کیلوگرم ابوالفضل خلجی؛ ابوالفضل عظیمی و امیر محمد نیک آبادی اول تا سوم شدند. در وزن ۶۱ کیلوگرم عارف امیری و محمد معین اکبری مقام های اول و دوم را به دست آوردند. در وزن ۷۳ کیلوگرم علی غفاری اول شد. در وزن ۸۵ کیلوگرم رضا جعفری اول شد.

رده سنی جوانان
وزن ۶۱کیلوگرم محمد جواد بیرانوندمقام اول را به دست آورد. در وزن ۷۳ کیلوگرم کریم نوروزی وسهی قنبری اول و دوم شدند. وابوالفضل مرادی سوم شد. وزن ۸۹ کیلوگرم کاظم صالحی نیری؛ امیر مهدی یوسفی و محمدامین نصیری اول تا سوم شدند.

همچنین عیسی مهاجرانی قاسم یعقوب‌زاده؛ یدالله رحمتعلی؛ علی خانی فراهانی؛ حشمت الله میرزاخانی؛ مهدی صوافی و محمد ملکی داوری مسابقات را برعهده داشتند

حاشیه مسابقات

گفتنی است؛ مسابقات وزنه‌برداری گرامیداشت اسماعیل قدمگاهی با حضور تنها دخترشان پیگیری شد.

حضور پیشکسوتان؛ شکوه مسابقات

همچنین حضور پیشکسوتان و بزرگان ورزش وزنه‌برداری که به دعوت رئیس انجمن وزنه‌برداری کارگران استان مرکزی صورت گرفته بود؛ شکوهی مسابقات را دو چندان کرده بود.
امیدواریم هیٱت وزنه‌برداری استان مرکزی؛ همانند رئیس انجمن وزنه‌برداری کارگران استان مرکزی؛ در ارج نهادن به ریش سفیدان و پیشکسوتان این ورزش که زمانی در کشور حرفی برای گفتن داشتند و اما امروز متأسفانه به برکت جوان ترها سر در کالبد فراموشی دارند؛ پیش قدم باشد. زیرا پیشکسوتان و ریش سفیدیان که سال ها برای ورزش دل سوزاندند؛ در هر حوزه و جامعه نعمت و برکت آن جامعه است.

تقدیر ازپشکسوت وزنه‌برداری کارگران استان مرکزی
همچنین در این مسابقات از حسین اسدی پیشکسوت وزنه‌برداری کارگران استان مرکزی و قهرمان چندین دوره مسابقات کارگری ایران که در کنار فرزند خلفش پوریا اسدی دراحیا کردن ورزش کارگری استان مرکزی تلاش‌های بسیاری دارد؛ تجلیل و تقدیر شد.