باز سازی ناوگان حمل و نقل عمومی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در اولویت مدیریت شهری

اسفند 25, 1400
155 بازدید

شهردار اراک خبر داد؛ باز سازی ناوگان حمل و نقل عمومی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در اولویت مدیریت شهری   اراک– پایگاه خبری چشم راه: شهردار اراک گفت: با هدف بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی؛ ۳۰ دستگاه اتوبوس وارد شده ؛ ۵۰ دستگاه روزهای گذشته خریداری شده و در این بخش ۶۰۰ میلیارد […]

شهردار اراک خبر داد؛

باز سازی ناوگان حمل و نقل عمومی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در اولویت مدیریت شهری

 

اراک– پایگاه خبری چشم راه:
شهردار اراک گفت: با هدف بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی؛ ۳۰ دستگاه اتوبوس وارد شده ؛ ۵۰ دستگاه روزهای گذشته خریداری شده و در این بخش ۶۰۰ میلیارد ریال دیگر اعتبار وجود دارد و قرار است ۱۵ دستگاه اتوبوس میدل باس دیگر خریداری شود.

علیرضا کریمی در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه وفاق؛ همراهی و هم افزایی خوبی در میان مسئولین استان مرکزی واراک حاکم است؛ افزود: این مهم در اجرای بهتر شدن و پیشرفت پروژه ها نقش موثری دارد.

وی خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته نابسامانی‌های در مجموعه مدیریت شهری در بخش‌های مختلف به ویژه در حوزه های حمل و نقل؛ موتوری؛ تأسیسات؛ منابع انسانی وجود داشت و بسیاری از پروژه ها با مشکلات حقوقی همراه بود.

کریمی با بیان اینکه اراک از جمله شهرهای فقیر از لحاظ مناطق تفریحی و توریستی است؛ اظهار کرد: تعیین تکلیف دره گردو و یکی از مطالبات به حق مردم است که این مهم در اولویت قرار گرفته ویکی از مشکلات اساسی شهرداری مالک نبودن این منطقه بود که موافقت آن از وزیر راه و شهرسازی گرفته شد و گروه کارشناسی آماده تعیین قیمت هستند تا به زودی تمللک انجام شود.

وی ادامه داد: برای اجرای زیرساخت‌های‌ منطقه گردشگری دره گردو؛ در بودجه سال ۱۴۰۱؛ ۷۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
شهردار اراک گفت: تعیین تکلیف پارک شهید باهنر و کوه مستوفی نیز از دیگر مطالبات است که با جدیت در دستور کار قرار دارد.
کریمی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام که از سنوات گذشته باقی مانده و موجب نارضایتی مردم شده است را از اولویت‌های شهرداری اراک در حوزه عمرانی اعلام کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: بودجه مصوب شهرداری اراک در سال جاری ۹ هزار میلیارد ریال بود که در متمم اول به ۱۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال و در متمم دوم به ۱۶ هزار و ۱۶۰میلیارد ریال رسید.

وی بیان کرد: بودجه مصوب شهرداری اراک در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۹ هزار میلیارد ریال است که این میزان نسبت به اصل بودجه ۱۰۰ درصد، نسبت به متمم اول ۶۴ درصد افزایش را نشان می دهد.