با انعقاد تفاهمنامه اقتصادی مرکزی با کشور ساحل عاج مراودات اقتصادی گسترش خواهد یافت

شهریور 27, 1401
118 بازدید

رییس اتاق بازرگانی استان مرکزی خبر داد: با انعقاد تفاهمنامه اقتصادی مرکزی با کشور ساحل عاج مراودات اقتصادی گسترش خواهد یافت   اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس اتاق بازرگانی؛ صنایع و معادن و کشاورزی استان مرکزی از انعقاد قرارداد اقتصادی بین کشور ساحل عاج و استان مرکزی با هدف گسترش مراودات اقتصادی بین این […]

رییس اتاق بازرگانی استان مرکزی خبر داد:

با انعقاد تفاهمنامه اقتصادی مرکزی با کشور ساحل عاج مراودات اقتصادی گسترش خواهد یافت

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس اتاق بازرگانی؛ صنایع و معادن و کشاورزی استان مرکزی از انعقاد قرارداد اقتصادی بین کشور ساحل عاج و استان مرکزی با هدف گسترش مراودات اقتصادی بین این استان و کشور ساحل عاج خبرداد.

ناصر بیکی در حاشیه سفر سفیر کشور ساحل عاج به استان مرکزی در نشست با صنعتگران صاحبنظران صنایع و واحدهای صنعتی استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری گفت: تاماکولوواتارا سفیر ساحل عاج با برنامه ریزی سفر دو روزه به استان مرکزی وارد شد. در بدو ورود پس از دیدار با استاندار مرکزی و بازدید از چند واحد صنعتی و حوزه کشاورزی اراک در جلسه‌ای که با حضور صاحبنظران اقتصادی و واحد های صنعتی و تولیدی استان مرکزی در اتاق بازرگانی اراک برگزار شد حضور یافت.

وی افزود: در این جلسه پس از اظهار نظر صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و صنعتی و شرکتهای خصوصی در بخش‌های مختلف واشاره به توانمندی های موجود، نیازهای کشور ساج مشخص و بررسی شد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر کشور ساحل عاج نیز علاقمند شد تا با توانمندی های استان در حوزه های مختلف نیز آشنا شود و از زبان کارشناسان و صنعتگران این توانایی ها را بشنود.

بیکیخ خاطر نشان کرد: در این گفتگوها و گزارش توانمندی ها، سفیر متوجه شد که استان مرکزی توان تأمین نیازهای کشور ساحل عاج را در زمینه های ساختمان سازی، راه سازی، ماشین آلات کشاورزی، صادرات خدمات فنی و مهندسی و … را داریم.

رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی بیان داشت: سفیر کشور ساحل عاج در نهایت به این نتیجه رسید که این ارتباطات اقتصادی و مراودات باید مستمر و تقویت‌ شود و جدی تر از گذشته ادامه پیدا کند. که این روند نیازمند انعقاد تفاهم نامه بین کشور ساحل عاج و استان مرکزی است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان مرکزی اضافه کرد: با توجه به اینکه ۲۰ اکتبر کمیسیون مشترک ایران و کشور ساحل عاج بعد از سال ۲۰۰۷ برای اولین بار برگزار خواهد شد، قرار شده است که در حاشیه این کمیسیون بلکه بتوانیم تفاهمنامه‌ای بین استان مرکزی و کشور ساحل عاج برای گسترش مراودات اقتصادی به امضا برسد.

وی ادامه داد: این اتفاق مهم و بزرگ می تواند نقطه عطف در ارتقای مرادوات اقتصادی بین کشور ساحل عاج و استان مرکزی باشد.

بیکی گفت: سفیران کشور ساحل عاج در روز دوم سفر خود به استان مرکزی (فردا) به فراهان و ساوه سفر می‌کند.