با حضور جمعی از مسئولین استانی، رونمایی سامانه هوشمند مدیریت پسماند اکو در اراک

خرداد 19, 1401
125 بازدید

با حضور جمعی از مسئولین استانی، رونمایی سامانه هوشمند مدیریت پسماند اکو در اراک     اراک– پایگاه خبری چشم براه: سامانه هوشمند مدیریت پسماند اکو اراک با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی رونمایی شد. به گزارش پایگاه خبری چشم راه، شهردار اراک در آیین رونمایی سامانه هوشمند مدیریت پسماند اکو شهرداری اراک […]

با حضور جمعی از مسئولین استانی، رونمایی سامانه هوشمند مدیریت پسماند اکو در اراک

 

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
سامانه هوشمند مدیریت پسماند اکو اراک با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم راه، شهردار اراک در آیین رونمایی سامانه هوشمند مدیریت پسماند اکو شهرداری اراک با بیان اینکه کاهش تولید زباله و بازیافت زباله از جمله راهکارهای مقابله با بحران ایجاد زباله است، گفت: سبک زندگی بشر امروز تولید زباله را اجتناب ناپذیر کرده به گونه‌ای که تولید زباله در دنیا رقم خورده که ما با بحرانی به عنوان بحران ازدیاد زباله روبرو هستیم.

علیرضا کریمی افزود: در همین راستا و با توجه به این دیدگاه می طلبد تصمیم گیران در مقابله با این بحران بسیج شوند. زیرا ضرورت توسعه پایدار مقابله با بحران خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در دنیا سرانه تولید زباله در کشورهای کمتر توسعه یافته برای هر فرد در روز نیم تا یک کیلو می باشد. در حالی که برای کشورهای برخوردار و توسعه یافته بین یک تا ۶ کیلومتر گرم برای هر فرد در روز است.

به گفته شهردار اراک، در اراک سرانه تولید زباله برای هر فرد ۵۵۰ گرم است درحالیکه میانگین کشوری۷۶۰ گرم می باشد. وبا مقایسه دو رقم اراک ازمیانگین کشوری کمتر است.

گفتنی است، اراک دومین شهر بعد از مشهد می باشد که به این سامانه دست پیدا کرده است و اکو یک سامانه جمع‌آوری هوشمند پسماند در اراک است که در راستای کاهش ضایعات و پسماند خشک، سهولت فرآیند تفکیک و تحویل آنها را فعال و فراهم می‌کند.