با حضور فرهیختگان ادب و هنر؛ کتاب«درختان تبر خورده باغ» رونمایی شد

با حضور فرهیختگان ادب و هنر؛ کتاب«درختان تبر خورده باغ» رونمایی شد
شهریور 3, 1401
149 بازدید

با حضور فرهیختگان ادب و هنر؛ کتاب«درختان تبر خورده باغ» رونمایی شد اراک–پایگاه خبری چشم براه: نشست ادبی، محفل ادبی ادیب به همت نهاد کتابخانه های استان مرکزی با حضور فرهیختگان ادب و هنر در کتابخانه عمومی امیرالمومنین اراک برگزار شد. در این محفل ادبی از کتاب مجموعه شعر «درختان تبر خورده باغ» سروده مریم […]

با حضور فرهیختگان ادب و هنر؛ کتاب«درختان تبر خورده باغ» رونمایی شد

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
نشست ادبی، محفل ادبی ادیب به همت نهاد کتابخانه های استان مرکزی با حضور فرهیختگان ادب و هنر در کتابخانه عمومی امیرالمومنین اراک برگزار شد. در این محفل ادبی از کتاب مجموعه شعر «درختان تبر خورده باغ» سروده مریم صابری نسب شاعره استان مرکزی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، خالق این مجموعه شعر، که چهارمین کتابش است با اشاره به اینکه عنوان کتاب برگرفته از رباعی زیر می باشد.
هر بار که گیسوی درختان زرد است/ از زندگی و زمانه سهم درد است /مانند درختان تبر خورده باغ/
بعد از تو تمام فصل هایم سرد است

می گوید: این صدای بغض های فروخورده زنی است که هرگاه زخم هایس سرباز می کند شعر از آن جاری می شود.

صابری نسب می‌گوید: به قول «پاییز رحیمی» شاعره هم استانی ام، حرف‌ها را از هفت توهای جان بیرون می کشم و در معرض نظر خوانندگان قرار می‌دهم.

این شاعره ، حاصل احساس و اندیشه اش را صادقانه بیان می کند و حرف های ناگفته اش را به نجوای شعر می کشاند و خود را نماینده زنان رنج دیده جامعه می‌داند. و با فصل بی پرنده شروع می کند ، با زنی دیگر ادامه می هد و اینبار با درختان تبر خورده ی باغ به اوج می رسد .او همچنین در ” وقتی معلم بودم…” که گزیده ای از خاطرات تلخ و شیرین دوران معلمیش می باشد از عشق به معلمی سخن میگوید..

صابری نسب علاوه بر شعر و نویسندگی سالهاست یکی از سُکان داران انجمن های رسمی و معتبر به نام انجمن حافظ دوستان مرکزی است و با عشق و علاقه ی وافر چراغ متون و ادبیات کهن بویژه حضرت حافظ را روشن نگاه می دارد .
با هم بخوانیم یک رباعی از کتاب درختان تبر خورده ی باغ.:

“آیینه شدم که باز سنگم بزنند
صد ضربه به دنیای قشنگم بزنند
بگذار کمی هم دلشان خوش باشد
بر خنجر خود بر دل تنگم بزنند”

گفتنی است، مجموعه شعر«درختان تبر خورده باغ» در ۷۰ صفحه شامل عزل، رباعی و سه گانی به زیور طبع آراسته شده است.