برگزاری آئین صدوهفتادمین سالروز شهادت امیرکبیر در اراک

برگزاری آئین صدوهفتادمین سالروز شهادت امیرکبیر در اراک
دی 18, 1400
501 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبرداد، برگزاری آئین صدوهفتادمین سالروز شهادت امیرکبیر در اراک   اراک- مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از برگزاری مراسم صدوهفتادمین سالروز شهادت امیرکبیر با حضور استاندار مرکزی در اراک خبر داد. به‌گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی […]

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبرداد،

برگزاری آئین صدوهفتادمین سالروز شهادت امیرکبیر در اراک

 

اراک- مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از برگزاری مراسم صدوهفتادمین سالروز شهادت امیرکبیر با حضور استاندار مرکزی در اراک خبر داد.

به‌گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، مصطفی مرزبان گفت: ویژه برنامه صدوهفتادمین سالگرد شهادت امیرکبیر به اهتمام هیئت امناء خانه امیرکبیر، شورای روستای هزاوه و با همکاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری مرکزی و شهرداری اراک بیستم(دوسنبه) ماه جاری در محل فرهنگسرای آئینه اراک برگزار می شود.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با اشاره به حضور یکی از نوادگان امیرکبیر در این برنامه افزود: این مراسم شامل برنامه‌های متنوع از جمله رونمایی از کتاب “هزاوه خاستگاه امیران”، اجرای ورزش باستانی، اجرای موسیقی سنتی، سخنرانی استاندار مرکزی برگزار می شود.

مرزبان خاطر نشان کرد: «میرزا محمد تقی‌خان فراهانی» مشهور به «امیرکبیر»، یکی از صدراعظم های دربار ناصری است که با وجود اندک زمان صدارت که به چهار ماه نمی‌رسد توانست تحولی عظیم در ایران ایجاد کند و ثروت و عزت کشور را که به کام استعمار و استکبار جهانی رفته بود نجات داد. مرد تمام قامت تاریخ ایران در ۳۹ ماه صدرات درخشانش منشا خدمات زیادی در کشور شد که نام و آوازه او تاکنون به گوش و چشم می‌رسد.

وی ادامه داد: «اميركبير» يكی از رجال نامدار ايران بود كه نقش مهمی در مبارزه با استعمار انگليس داشت. فردی که موفقیت‌ها و اصلاحاتش در ایران را به مدد هوش خدادادی و همتی که داشت کسب کرد و اکنون در کناربارگاه ملکوتی امام سوم شیعیان در اتاقى که در آن به سوى صحن امام حسین(ع) باز مى شود آرمیده است.