برگزاری آموزش نجات مصدوم از درون چاه آتش‌نشانان استان مرکزی در ساوه

برگزاری آموزش نجات مصدوم از درون چاه آتش‌نشانان استان مرکزی در ساوه
شهریور 15, 1401
29 بازدید

برگزاری آموزش نجات مصدوم از درون چاه آتش‌نشانان استان مرکزی در ساوه   اراک–پایگاه خبری چشم براه: سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری اراک از برگزاری دوره آموزش شناسایی انواع چاه و نجات مصدوم از درون چاه ویژه آتش نشانان استان مرکزی در ساوه خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، به نقل از […]

برگزاری آموزش نجات مصدوم از درون چاه آتش‌نشانان استان مرکزی در ساوه

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری اراک از برگزاری دوره آموزش شناسایی انواع چاه و نجات مصدوم از درون چاه ویژه آتش نشانان استان مرکزی در ساوه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، آتش پاد سوم محسن فضلی اظهار داشت: این دوره آموزش سه روزه در راستای ارتقای توانمندی و مهارت پرسنل عملیاتی سازمان ها و واحدهای آتش نشانی در استان مرکزی و نیز بالابردن توان جسمانی تیم های عملیاتی جهت امدادرسانی در حوادث چاه، به همت دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی درساو برگزار شد.
.
فضلی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای پرسنل سازمان آتش نشانی بیان داشت: آموزش‌های ضمن خدمت برای پرسنل آتش‌نشانی موجب تسریع و بهبود کارایی خدمات رسانی در مواقع ضروری و در نتیجه نجات جان و مال شهروندان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این دوره آموزشی به صورت تئوری و عملی برگزار می گردد، افزود: آشنایی با انواع خاک و چاه ها، ایمن سازی و محصور کردن منطقه خطرچاه، نحوه ایمنی نجاتگر به وسیله تجهیزات حفاظتی، آشنایی و شناخت با انواع گازهای خطرناک داخل چاه، نحوه بکارگیری دستگاه گاز سنج و آشنایی با انواع طناب و گره ها در امداد و نحوه زدن کارگاه روی چاه و همچنین نجات مصدومین در حوادث چاه را می توان از عناوین این دوره آموزشی نام برد.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک خاطرنشان کرد: خوشبختانه رویکرد دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی نسبت به آموزش پرسنل آتش نشانی بسیار مثبت و ارزنده است.

فضلی در پایان گفت : با توجه به نیازهای موجود، اولویت‌های آموزشی آتش نشانان مشخص و دوره‌های آموزشی در زمانبندی‌های مناسب و به صورت دوره‌ای، با مساعدت دفتر مدیریت امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی در طول سال برگزار می‌شود.
.