برگزاری آیین روز جهانی و هفته صنایع دستی در استان مرکزی

برگزاری آیین روز جهانی و هفته صنایع دستی در استان مرکزی
خرداد 18, 1402
35 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی مرکزی خبر داد ؛ برگزاری آیین روز جهانی و هفته صنایع دستی در استان مرکزی اراک — پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از برگزاری آیین روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی ۱۴۰۲ در استان خبرداد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه مصطفی مرزبان در جمع خبرنگاران […]

مدیرکل میراث فرهنگی مرکزی خبر داد ؛

برگزاری آیین روز جهانی و هفته صنایع دستی در استان مرکزی

اراک — پایگاه خبری چشم براه:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از برگزاری آیین روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی ۱۴۰۲ در استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه مصطفی مرزبان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز جهانی صنایع‌دستی به هنرمندان و فعالان صنایع‌دستی استان، گفت: همزمان با فرا رسیدن ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی و آغاز هفته صنایع دستی ویژه برنامه های متنوعی به منظور هر چه با شکوهتر برگزار شدن این هفته در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: افتتاح کارگاه تولید آثار چوبی در اراک، افتتاح کارگاه مینا و فروشگاه صنایع دستی در ارگ تاریخی میشیجان شهرستان خمین، واگذاری خانه قنبری به آموزش و پرورش با کاربری هنرستان صنایع‌دستی، تجلیل از پیشکسوتان دارای نشان ملی از برنامه‌های پیش‌بینی شده به مناسبت گرامیداشت این هفته است.
مرزبان اظهار کرد: ۲۰ خردادماه، هرساله به‌عنوان روز جهانی صنایع‌دستی گرامی داشته می‌شود و فرصتی برای توجه به فعالان و دست‌اندرکاران این عرصه است که نمودی از میراث کهن ایرانیان است. هر محصول صنایع‌دستی در حقیقت شناسنامه فرهنگ و هویت ایرانی است و صادرات صنایع‌دستی علاوه بر ارزآوری، در حقیقت صادرات فرهنگ ایرانی است.
وی خاطرنشان کرد: هرساله با نزدیک شدن به روز جهانی صنایع‌دستی و به‌پاس تلاش هنرمندان و فعالان این عرصه برنامه‌های متنوعی در دستور کار معاونت صنایع‌دستی و ادارات شهرستانی این اداره‌کل قرار می‌گیرد و امسال نیز برنامه های متنوعی برای گرامیداشت این هفته در استان برنامه‌ریزی شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در خصوص شعارهای اعلام شده در هفته صنایع‌دستی گفت: چهارشنبه ۱۷ خرداد روز صنایع‌دستی و رسانه، جمعه ۱۹ خرداد روز صنایع‌دستی، پیشران گردشگری، شنبه ۲۰ خرداد روز استفاده از صنایع‌دستی، سبک اصیل زندگی، یکشنبه ۲۱ خرداد روز صنایع‌دستی و تشکل‌ها، دوشنبه ۲۲ خرداد روز صنایع‌دستی و تعاملات فرهنگی، سه‌شنبه ۲۳ خرداد صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی، چهارشنبه ۲۴ خرداد روز صنایع‌دستی، زنان و جوانان، پنجشنبه ۲۵ خرداد روز صنایع‌دستی، مهار تورم و رشد تولید و جمعه ۲۶ خرداد روز صنایع‌دستی و نوگرایی نامگذاری شده است.