برگزاری اجلاسیه آزادگان استان مرکزی در دستور کار قرار دارد

برگزاری اجلاسیه آزادگان استان مرکزی در دستور کار قرار دارد
مرداد 22, 1402
34 بازدید

برگزاری اجلاسیه آزادگان استان مرکزی در دستور کار قرار دارد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی از برگزاری اجلاسیه آزادگان این استان خبر داد و گفت: بیست و ششم مرداد ماه سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی یکی از باشکوه ترین لحظات تاریخ اسلام و ایران عزیز است […]

برگزاری اجلاسیه آزادگان استان مرکزی در دستور کار قرار دارد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی از برگزاری اجلاسیه آزادگان این استان خبر داد و گفت: بیست و ششم مرداد ماه سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی یکی از باشکوه ترین لحظات تاریخ اسلام و ایران عزیز است و آزادگان با بازگشت قهرمانانه خود غلبه اسلام‌ بر کفر را به اثبات رساندند.
سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی در نشست ستاد کنگره شهدای استان مرکزی با موضوع اجلاسیه آزادگان اظهار داشت: بازگشت قهرمانانه آزادگان به وطن برای همه مردم بسیار خاطره ساز، دل انگیز و حماسی است و امروز همه ما مدیون مجاهدت های آزادگان سرافرازی هستیم چراکه این عزیزان لحظه ای از مقاومت، ایثار و فداکاری خود کوتاه نیامدند.
وی خاطرنشان کرد: آزادگان عزیز با گام های استوار و سرشار از ایمان عزت، اقتدار، آرامش و کرامت برای مردم ایران رقم زدند و این عزیزان با قلوبی مستحکم و روح غیرت و جوانمردی شکوه ایران عزیز را معنا کردند و عظمت ایمان به خدا را روی زمین تکثیر کردند.
کریمی اضافه کرد: آزادگان مسافران حقیقی آیات جهاد بودند که لحظه ای از دشمنان نهراسیدند و البته نبرد با دشمن برای آزادگان عزیز امروز همچنان ادامه دارد و این عزیزان امروز باید در میدان جهاد تبیین مجاهدانه تر از گذشته نقش آفرینی کنند.
وی تأکید کرد: تاریخ پر افتخار چهار دهه انقلاب اسلامی که سرشار از حماسه ها و برکات فراوان است امروز باید برای نسل جدید تبیین شود و آزادگان نقش مهمی در این رسالت مهم دارند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: اگر امروز شهرهای ما سرشار از آرامش و پیشرفت است به برکت مجاهدت های شهدا و فداکاری آزادگان و ایثارگران است و همه باید قدر این نعمت بزرگ را بدانیم.
وی با بیان اینکه آزادگان سرافراز، جانبازان دلاور و رزمندگان سلحشور باید در میدان جهاد تبیین نقش آفرینی کنند ، گفت: یکی از وظایف این عزیزان تبیین زیبایی های جبهه و حماسه ها برای نسل جدید است و باید با بیان حقایق جبهه ایمان جوانان را مستحکم تر کنند.
کریمی تأکید کرد: حقایق دفاع مقدس و بهره برداری از گنج عظیم دفاع مقدس ایمان جوانان و انگیزه آنها را تقویت خواهد کرد و در شرایطی که دشمنان انقلاب سعی دارد جوانان را از تاریخ پرافتخار کشورمان جدا کند باید به مسئله تبیین و بیان زیبایی ها اهمیت فراوانی داد.
وی با اشاره به برگزاری اجلاسیه آزادگان در ذیل برنامه های گام دوم کنگره بیان کرد: در راستای گرامیداشت مقام آزادگان و بهره برداری از خاطرات ارزشمند و الگوگیری از سیره این عزیزان کارگروه تخصصی آزادگان ذیل ستاد کنگره شهدای استان مرکزی تشکیل و راه اندازی شد.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: ۲۶ مرداد ماه یک فرصت بسیار خوب برای پرداختن به مقام و جایگاه آزادگان است که با توجه به این مهم و در راستای برنامه های گام دوم کنگره شهدای استان مرکزی اجلاسیه آزادگان در دستور کار قرار گرفت.
وی اضافه کرد: برگزاری اجلاسیه به عنوان آغاز کار خواهد بود و نیاز است با کمک خود آزاده های عزیز اقدامات ارزشمند و ماندگاری از جمله تولید محتوا و روایت گری برای نسل جوان و نوجوان انجام شود.
کریمی خاطر نشان کرد: اجلاسیه آزادگان استان مرکزی همزمان با سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی در مرداد ماه سال‌جاری برگزار خواهد شد و برنامه های اجرایی این اجلاسیه به مدت یک ماه انجام می شود و برنامه های محتوایی در طول سال باید مورد توجه این کارگروه باشد.