برگزاری جشن نیکوکاری با شعار “عیدی برای همه

اسفند 8, 1400
321 بازدید

  مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خبرداد، برگزاری جشن نیکوکاری با شعار “عیدی برای همه اراک– مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: امسال جشن نیکوکاری با شعار “عیدی برای همه” برگزار و بیش از دو هزار پایگاه در سراسر استان پذیرای خیران است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی […]

 

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خبرداد،

برگزاری جشن نیکوکاری با شعار “عیدی برای همه

اراک– مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: امسال جشن نیکوکاری با شعار “عیدی برای همه” برگزار و بیش از دو هزار پایگاه در سراسر استان پذیرای خیران است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان مرکزی؛ مجید مومنی، در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ فرزند یتیم و محسنین استان توسط ۳۵ هزار و ۱۴۹هزار حامی حمایت می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری ۴۷میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به طور مستقیم به حساب خانواده های تحت حمایت واریزشده است.

مؤمنی با بیان اینکه ۳۱۳ مرکز نیکوکاری در استان با کمیته امداد همکاری دارند افزود: در سال جاری مراکز ۱۳۳ میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان کمک های مردمی جمع آوری شده در مراکز نیکوکاری استان بوده است.

وی اظهار کرد: به طور مستقیم ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ارزش صدقاتی بوده است که از سوی مردم شریف و نوع دوست استان به کمیته امداد استان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی یادآور شد:میزان مستمری پرداخت شده طی ۱۱ ماهه سال جاری به خانواده های تحت حمایت در استان ماهیانه ۲۳ میلیارد تومان بوده است.

مومنی اظهار داشت: امسال بالغ بر ۸۰ هزار بسته معیشتی با کمک بسیج سازندگی، مراکز نیکوکاری و آستان قدس رضوی درب منازل خانواده های تحت حمایت با رعایت حفظ کرامت انسانی و عزت نفس خانواده ها توزیع شد و علاوه بر آن ۷۴۰ هزار وعده غذای گرم درب منازل خانواده های محترم توسط عتبات عالیات ، مراکز نیکوکاری و بسیج توزیع شده است.

وی تاکید کرد:در حوزه توانمندسازی مددجویان نیز طی سال جاری هزار۲۷ خانوار استعدادیابی شده اند، ۱۴ هزار مستعد اشتغال شناخته شده و بر همین اساس کارسازی برای مددجویان ۶ هزار و ۵۷۵اشتغال پایدار به طور مستقیم ایجاد شده و در همین راستا ۱۷۵ میلیارد تومان وام قرض الحسنه پرداخت شده است این در حالی است که صندوق امداد ولایت ، تحت نظارت بانک مرکزی تنها صندوقی می باشد که در جهت حمایت از خانواده های تحت حمایت ،به هریک از افراد معرفی شده ۱۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه بدون کارمزد پرداخت می نماید.
وی با بیان اینکه ۷۶۳ دانشجو و بالغ بر ۱۱ هزار دانش آموز از خدمات امداد در استان بهره مند هستند افزود:۱۸۰۸ واحد مسکونی از سوی کمیته امداد استان در دست ساخت می باشد ؛ ۴۹۲ واحد برای ۱۴ اسفندماه سال جاری آماده تحویل به خانواده های تحت حمایتمی باشد و همزمان با آزادسازی خرمشهر نیز ۵۰۰ واحد دیگر آماده تحویل خواهیم داشت.
وی بیان کرد:در نظر داریم برای ۴۲۰۰ زن سرپرست خانوار که مستاجر نیز می باشند با کمک خیرین و حمایت شورای اسلامی شهر اراک مسکن ایجاد نماییم.
مومنی در اضافه کرد: جشن نیکوکاری امسال با شعار عیدی برای همه(جشن همدلی) از ۱۴ اسفندماه دربیش از ۲۵۰۰ پایگاه در سراسر استان برگزار خواهد شد.
مدیر کل کمیته امداد استان در پایان گفت: بیش از ۴۵ هزار خانوار از خدمات کمیته امداد استان بهره مند هستند.